עפולה: תלמידים התפרעו ושתו ב-1 בספטמבר

למורה לא נותר מה לעשות: תלמידי כיתה י"ב מתיכון "אורט" עפולה הפכו את היום הראשון ללימודים ל"חגיגה" אחת גדולה. בסרטון שהם צילמו והעלו לפייסבוק נראו התלמידים שרים, רצים בכיתה, שותים אלכוהול ואחד מהם גם חשף את ישבנו. בעפולה טוענים: זה בגלל הצפיפות בכיתות

חשף את ישבנו (מתוך פייסבוק)

גם בבית הספר "אורט" בעפולה החלו לפני שבוע את שנת הלימודים החדשה, אך בכיתה אחת בשכבת י"ב עשו זאת בדרך מאוד לא חינוכית.

סרטון שהופץ בפייסבוק ובינתיים הספיק לרדת מהרשת, מראה את התלמידים מתפרעים, מתרוצצים בכיתה, שרים וכנראה גם חושפים אלכוהול - לנגד עיניה של המורה חסרת האונים. עצם קיום הסרטון נחשף הבוקר ב"מעריב".

הסרטון נפתח כשהמורה נכנסת לכיתה, ולפניה נראה תלמיד צועד ורוקד לקול שירת חבריו לכיתה. שני תלמידים אחרים נראים משחקים עם מקל מטאטא, נער אחר שותה מכוס פלסטיק ומדברי התלמידים בסרטון כנראה מדובר באלכוהול.

המורה מתמחה בתלמידים עם בעיות התנהגות

שעה שהתלמידים ממשיכים לצעוד, לצעוק ולהסתובב בכיתה, נראה אחד התלמידים גם חושף את ישבנו בפני אחת התלמידות. הסרטון כאמור הופץ בפייסבוק וזכה לתגובות רבות. "שתהיו בריאים, מסכנה המורה", כתבה תלמידה והוסיפה, "חחחחחחחח".

התיעוד הבעייתי עורר סערה במערכת החינוך הסוערת גם כך בעפולה. לאחר סיום שנת הלימודים הקודמת, נסגרו שני בתי ספר בעיר וכעת נותר שם רק תיכון אחד, "אורט". באופוזיציה טוענים שהעירייה תאבת בצע ו"דוחסת את התלמידים" בכיתות צפופות. לטענתם, מה שמתועד בסרטון הוא פועל יוצא של סגירת בתי הספר.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "על פניו זה נראה חמור ואנו מייחסים לכך חומרה יתרה. הנושא בבדיקה".

ב"מעריב" נכתב כי המורה שנראית בסרטון מוערכת מאוד בעפולה וזכתה בשנה שעברה לתואר "מורה מצטיינת". היא אף מתמחה, למרבה האירוניה - בתלמידים שסובלים מבעיות התנהגות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק