צפו: שר החינוך פתח את כנס "העיר חיפה לחינוך"

שר החינוך גדעון סער פתח אחר הצהריים את כנס "העיר חיפה לחינוך 2010", בו גם מוצגים נתוני סקר הנוער, שחלקם נחשפו אתמול בחדשות 2 והציגו תמונה עגומה למדי. צפו בפתיחת הכנס

מדברים חינוך: שישה ימים אחרי פתיחת שנת הלימודים, בחיפה מתקיים כעת כנס "העיר חיפה לחינוך 2010", אותו פתח שר החינוך גדעון סער.

בכנס דנים ברשתות חברתיות ובמקומן במערכת החינוך של ימינו, וגם בתוצאות סקר שערך פרופ' קמיל פוקס ונחשף אמש בחדשות 2, לפיו 59% מבני הנוער אמרו כי הם "לא מוכנים לשרת בקרבי".

כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו לגם את פתיחת הכנס, נאומי שר החינוך סער ושר התקשורת משה כחלון, בשידור חי ורציף מחיפה.

תוצאות הסקר: לא מוכנים ללמוד עם ערבים ולשרת בקרבי

התמונה שעולה מהסקר שערך פרופ' פוקס לרגל הכנס, בו יש מדגם של 502 נשאלים, מציגה מצב עגום למדי. לא פחות מ-59% מבני הנוער בגילאים 16-18.5 אמרו כי הם אינם מוכנים לשרת ביחידה קרבית.

מתוך 83% מהנשאלים שענו כי הם "רוצים להתגייס", רק 41% ענו כי הם מוכנים לשרת ביחידה קרבית.

עוד עולה מהסקר שהאינטרנט בכלל, והרשתות החברתיות בפרט, משחק תפקיד מרכזי בחיי בני הנוער. 88% אמרו כי הם מחוברים לרשתות החברתיות. 30% מהם גולשים ברשתות החברתיות 2-4 שעות ביום, ואילו 27% הודו כי הם נמצאים ברשתות החברתיות מעל 4 ארבע שעות ביום אחד.

כשנשאלו על הבילוי המועדף עליהם, ענו רוב בני הנוער, 67% מהם, כי הם מעדיפים מפגש עם חברים. 32% יעדיפו הופעות מוזיקה, 27% יעדיפו לבלות בגלישה באינטרנט ו-9% אוהבים לבלות דווקא בשתיית אלכוהול.

למרות שגלישה באינטרנט אמורה לפתוח את בני הנוער לעולמות רבים חדשים, נראה שהדעות הקדומות עדיין לא נעלמו. 32% מהנשאלים הודו שאינם מוכנים ללמוד עם מוגבלים, 50% הודו שאינם מוכנים ללמוד עם ערבים ו-23% אמרו שהם לא ילמדו עם הומוסקסואלים בכיתתם.

בעקבות פרסום הסקר בחדשות 2, ארגוני אלו"ט ואקי"ם יפעלו להכנסת תכנית לאומית ממלכתית להטמעת עמדות חיוביות כלפי אנשים עם מוגבלויות ופיגור שכלי.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק