מדריך למורה: כך תקבל את הגאה

האם לראשונה מכיר משרד החינוך בצורך לתמוך בתלמידים המתלבטים בנוגע לזוהתם המינית? תכנית חדשה במשרד החינוך תתמוך במורים ותתן להם כלים לעזור לתלמידים המתלבטים. "אפשרו לתלמיד מרחב מחשבה בנוגע לזהותו המינית", כך נכתב. המדריכה הארצית למיניות במשרד החינוך: "למורים בעלי דעות קדומות אין מקום במערכת"

התלמידים לא יחששו לצאת מהארון? (חדשות 2)

תכנית חדשה שמועברת בימים האחרונים בבתי הספר הממלכתיים תביא לסופן של הדעות הקדומות כלפי התלמידים ההומואים והתלמידות הלסביות? משרד החינוך מאמין שכן. "ברגע שבחרת להיות מורה או יועצת חינוכית, אסור שיהיו לך דעות סטריאוטיפיות", אומרת נטע ידיד ממשרד החינוך. ידיד הוסיפה כי מבחינתה למורה עם דעות קדומות על הומואים ולסביות - אין מקום במערכת החינוך של היום.

ההחלטה להוציא את התכנית החדשה לפועל נבעה מהעובדה שתלמידים רבים המתלבטים לגבי נטייתם המינית, בוחרים שלא לגשת לצוותי ההוראה בבתי הספר מכיוון שהם חוששים מהתגובות, ואו שהמידע יעבור להוריהם. "ההנחיה היא לא להוציא אותם מהארון בכוח, אלא לגרום לו להבין שיש לו עם מי לדבר", ציינה ידיד.

התכנית תנסה להבהיר למורים כי הומוסקסואליות היא אינה פתולוגית, אלא אחת מהצורות המיניות של האדם. בנוסף יתבקשו המורים לאפשר לתלמידים מרחב חשיבה והתלבטות לגבי נטייתו המינית, לא להעביר ביקורת או זלזול בכבודם של ההומואים והלסביות. עוד נקודה משמעותית שתעלה במסגרת התוכנית, היא ההחלטה שלא לשתף את ההורים בהתלבטות, מכיוון שצעד זה לעתים פוגע בתלמיד.