1,529,000 תלמידים יפתחו את שנה"ל

השביתה התבטלה ושנת הלימודים תשע"א נפתחת הבוקר כסדרה. כ-1,529,000 תלמידים צפויים לצעוד הבוקר בשערי בתי הספר ברחבי הארץ. במשרד החינוך מבטיחים לנקוט במדיניות של "אפס סובלנות" לאלימות

שנת הלימודים תשע"א תיפתח כסדרה (חדשות 2)

כ-1,529,000 תלמידים צפויים היו לצעוד הבוקר בשערי בתי הספר עם פתיחת שנת הלימודים תשע"א. מנתוני משרד החינוך עולה ש-131,000 מורים ועובדי הוראה ילמדו השנה ב-4,280 בתי ספר ברחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שני שליש ממספר התלמידים ברחבי הארץ שייכים לחינוך העברי בעוד השליש הנותר מורכב מתלמידים בחינוך הערבי. בתוך המגזר היהודי ניתן לראות מגמה ברורה של גידול במספר התלמידים במערכת החינוך החרדי בהשוואה לחינוך הממלכתי והממלכתי-דתי. בשבע השנים האחרונות חל גידול של 67% במספר התלמידים במערכת החינוך החרדי לעומת 2% בלבד במערכת החינוך הממלכתי. במערכת החינוך הממלכתי-דתי חלה ירידה של 10% במספר התלמידים באותה תקופה.

במערכת החינוך מקווים לשיפור במספר התלמידים שיסיימו את הלימודים עם תעודת בגרות מעולה. למרות העלייה הקלה בשנים האחרונות, על פי נתוני המשרד בשנת תשס"ט רק 46% מבין התלמידים היו זכאים לבגרות, כשרובם המכריע משתייך לחינוך העברי.

בנוסף להישגים בלימודים, במערכת החינוך מקווים לשיפור גם בתחום מניעת האלימות בבתי הספר. אז אמנם מצלמות האבטחה לא יוצבו בבתי הספר כפי שסברו תחילה, אבל במשרד החינוך מבטיחים לנקוט במדיניות של "אפס סובלנות לאלימות", כהגדרתם.

המשרד יפעיל תכנית למניעת אלימות ב-1,300 בתי ספר ברחבי הארץ, במקביל להרחבת תכנית "עיר ללא אלימות" בשיתוף פעולה של המשרד לביטחון פנים.