מי לומד ומי שובת? המדריך לפתיחת שנת הלימודים

הדיווחים על שיבושים משבשים את דעתכם? קראו את הכתבה הבאה ותדעו בדיוק איפה מתחילים ללמוד והיכן התלמידים ממשיכים את החופש הגדול. למרות איומי השביתה הרבים שנשמעים בימים האחרונים, ישנם מעט מקומות ברחבי הארץ שבהם לא ייפתחו הלימודים. היכנסו והתעדכנו

המדריך להורה המבולבל: הורים ותלמידים רבים שואלים עצמם האם החופש הגדול באמת הסתיים. במיוחד בשבילכם ריכזנו כאן את כל המקומות בהם צפויים שיבושים.

שביתה כללית בבתי הספר העל-יסודיים בכל הארץ

הנהלת ארגון המורים התכנסה אתמול בשעות הצהריים והודיעה כי המורים ישביתו את הלימודים בבתי הספר העל יסודיים שביתת אזהרה בת יום אחד. הלימודים ייפתחו רק ביום חמישי.

מהארגון נמסר כי השביתה היא לנוכח העובדה שהמורים עובדים ללא הסכם שכר עם האוצר מעל חצי שנה. לא כל חטיבות הביניים שייכות לארגון וחלקן שייכות להסתדרות המורים, ולכן יש לוודא האם חטיבת הביניים שלכם כלולה בשביתה.

שביתת אזהרה במעונות נעמ"ת

ומה עם ילדי הגן? המטפלות במעונות נעמ"ת מאיימות גם הן בשביתת אזהרה בת יום אחד, במחאה על משכורתן הנמוכה ותנאי העסקתן. 18,000 הילדים שרשומים למעונות יוכלו להגיע רק ביום חמישי. "המצב בלתי נסבל. מטפלת שמועסקת 30 שנים מרווחיה בסך הכל 4,800 שקלים", אמר לעיתון "ישראל היום" יו"ר הסתדרות עובדי המשק והפקידים.

בתי ספר נוספים שיישבתו מחר הם מערכת החינוך בצפת, ובית הספר "טל" בראש העין.

אילו בתי ספר נמצאים בסכנת השבתה?

לגבי מוסדות החינוך הבאים, בהם לומדים יותר מ-35 אלף תלמידים, קיימת סכנת השבתה ויש להמשיך ולהתעדכן בנוגע אליהם דרך מזכירות בית הספר ובמוקדי משרד החינוך בשעות הבוקר.

במחוז הדרומי: בית ספר אלקאדיסיה בשגב שלום, בית ספר "מקיף שקמה" בחוף אשקלון. בחיפה: חטיבת הביניים בבאקה-ג'ת, בית ספר "מוריה" בקרית ים. בירושלים: בית ספר ניל"י, בית הספר ממלכתי-דתי לבנים "פסגה",

במרכז: בתי הספר בפתח-תקווה, בית הספר הממלכתי-דתי בבאר יעקב. במחוז הצפוני: בית הספר השש שנתי "אורט" בטבריה, בית הספר "מוריה" בכרמיאל, בית הספר העיוני במג'דל שמס, בית הספר במעלות תרשיחא, בית הספר המקיף בעין מאהל, בית הספר "תל-חי" בקריית שמונה.

אילו בתי ספר לא יישבתו?

ביישובים הבאים יכולים ההורים לנשום לרווחה למרות איומי ההשבתה שהיו בימים האחרונים, הלימודים ייפתחו כרגיל: ראשון לציון אלקנה, אורנית ושומרון. בראשון לציון נדחה האיום עד אחרי החגים. באלקנה, אורנית ושומרון מנהל שנוי במחלוקת התפטר מוזמתו והסתיים הסכסוך שהאפיל על פתיחת השנה. מדובר בבתי הספר שלא שייכים לארגון המורים, שכאמור - עורך שביתה כללית בכל הארץ.

גם באשקלון תוכננה שביתה בשל מחלוקת בנושא המיגון, אך בסופו של דבר לא מתוכננת שביתה מעבר לשביתת ארגון המורים.

בכל שינוי ניתן להמשיך להתעדכן כאן באתר חדשות 2, או להתקשר לחדר המצב המיוחד שפתח משרד החינוך לקראת פתיחת שנת הלימודים. הוא יפעל היום החל מהשעה 06:30, ומספרו הוא 1800-250-025.