שנת הלימודים לא תיפתח במעונות נעמת

יומיים לפי תחילת שנת הלימודים נראה שכ-250 מעונות היום של נעמת לא יפתחו עם תחילת שנת הלימודים. המטפלות בארגון פתחו בשביתת אזהרה בעקבות שכרן הנמוך. במשרד התמ"ת טוענים השביתה מיותרת ותפגע ביכולתן של משפחות רבות לצאת לעבודה

מטפלות נעמת לא יפתחו את שנת הלימודים במעונות היום: בעקבות סירוב הממשלה לעלות את שכרן הנמוך, הכריזו המטפלות על שביתת אזהרה בת יום אחד שבמסגרתה לא יפתחו מחרתיים כ-250 מעונות הארגון בהם לומדים כ-18 אלף ילדים.

מדובר בכ-3700 מטפלות נעמת שעובדות במעונות ברחבי הארץ, ובמקום לפתוח את שערי המעונות בעוד יומיים, הן יקיימו הפגנה מול משרד האוצר בירושלים עקב מבוי סתום במשא ומתן עם הממשלה בכל הקשור לשיפור תנאי העסקתן ותוספת שכר.

"המצב של המטפלות במעונות נעמת הוא בלתי נסבל. היום נשבר הקש ששבר את גב הגמל ואין לנו ברירה אלא להשבית ולא לפתוח את שנת הלימודים", אומר יו"ר הסתדרות המעו"ף, ארנון בר דוד, "ההחלטה של האוצר פוגעת בחינוך של עשרות אלפי ילדים שעושים את צעדיהם הראשונים במעונות. צריך להבין שמטפלת שמועסקת כ-30 שנה מרוויחה בסה"כ כ-4,800 שקלים וזה משפיע על יכולתה, על המוטיבציה בכל הקשור לטיפול בילדים".

יו"ר ועד נעמת, נינה קליין אומרת היום כי "אנו נחושות ללכת עד הסוף במאבק לשיפור תנאי העסקתנו. אנו פותחות בשביתת אזהרה ונמשיך לנקוט בצעדים ארגוניים עד אשר ישופרו תנאי העסקתנו ושכרנו. מדובר בשביתת אזהרה בת יום אחד בכדי לתת הזדמנות לאוצר לנהל מו"מ עימנו".

משרד התמ"ת: השביתה בנעמ"ת מיותרת

משרד התמ"ת הודיע היום כי בעקבות המגעים שניהל בימים האחרונים שר התמ"ת בנימין (פואד) בן אליעזר עם נציגי הארגונים שאיימו בשביתה, הוסר איום השביתה, למעט של ארגון נעמת. הארגונים שהסירו את האיום הם: "ויצו", "אמונה", "נאות מרגלית", "נשות חירות".

מהמשרד נמסר כי המטפלות אחראיות לילדים בגיל הרך ואין מחלוקת על החובה לשלם להן שכר ראוי, אולם אסור שהמענה לדרישתן יבוא על חשבון ההורים או על חשבון בטיחות הילדים. לטענת הגורמים במשרד שביתת האזהרה של ארגון נעמת מיותרת בשלב זה, ותפגע ביכולתן של משפחות רבות לצאת לעבודה. 

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק