הילד עולה לכיתה א'? קח חופש

שווה להיות עובד בשירות המדינה. בתקנות החדשות שפורסמו נקבע כי הראשון בספטמבר ישמש יום בחירה עבור הורים המעוניינים ללוות את ילדיהם לבתי הספר או הגנים. נציב שירות המדינה הולנדר: "התקנה החדשה באה להטיב עם ההורים הנאלצים בעקבות פתיחת שנת הלימודים להיעדר מהעבודה"

1 בספטמבר-יום הבחירה (חדשות 2)

בשורה חדשה להורים העובדים בשירות המדינה: יום הלימודים הראשון בספטמבר ייחשב עבורם כיום בחירה. העובדים יוכלו לבחור האם הם מעוניינים להגיע למקום העבודה וזאת ללא ששכרם ייפגע.

הסיבה העיקרית להחלטה של נציבות שירות המדינה היא שרבים מהעובדים שהינם הורים, מעוניינים ללוות את ילדיהם לבתי הספר והגנים ב-1 בספטמבר, וכמובן שבסיום היום גם לחכות להם בשער על מנת להסיע אותם חזרה הביתה.

יום הלימודים הראשון בכל הארץ הוא יום מקוצר שנמשך בדרך כלל עד השעה 12:00 בצהריים וזאת בכדי לאפשר לתלמידים לחזור בהדרגה אל המסגרת הלימודית לאחר חופשת קיץ ארוכה. עובדה זו מהווה בעיה עבור הורים שנאלצים לצאת מוקדם מהעבודה ולמהר לגנים או לבתי הספר. התקנה החדשה שהופכת את היום הזה ליום בחירה אמורה להטיב איתם.

שמואל הולנדר, נציב שירות המדינה כתב בתקנות החדשות שפורסמו כי "ביום פתיחת שנת הלימודים במערכת החינוך נאצלים עובדי ועובדות המדינה להם יש ילדים בבתי הספר או בגנים להיעדר ממקום עבודתם. נוכח האמור, הוחלט לקבוע את יום פתיחת שנת הלימודים כיום בחירה לעובדי המדינה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק