המשטרה הודיעה: לא יוצבו מצלמות בבתי הספר

ההחלטה לרשת את מוסדות החינוך ברחבי הארץ במצלמות אבטחה הגיעה היום לכנסת, לדיון נוקב של ועדת החינוך, במהלכו הודיעה המשטרה: התכנית תצא לפועל – אך לא השנה. במהלך הדיון זכתה התכנית לביקורות חריפות

"האח הגדול" לא ייכנס לכיתות: המשטרה הודיעה היום כי התכנית להציב מצלמות אבטחה בבתי הספר לא תצא לפועל השנה, וכי ייקח עוד זמן רב עד שתיושם. בכך למעשה שמה המשטרה קץ לסערה שנוצרה סביב ההודעה על גיבוש התכנית, שתחילה תוכננה לצאת לפועל כבר בתחילת שנת הלימודים.

לצד הודעת המשטרה בוועדת החינוך, הודיעו נציגי המשטרה כי המצלמות, המתוכננות להיות מחוברות לחדר בקרה משטרתי, לא יותקנו בתוך כיתות בית הספר - אלא רק בחצרות מוסדות החינוך. במהלך הדיון נשמעה ביקורת חריפה על התכנית לרשת את מוסדות החינוך במצלמות אבטחה.

גם תפקידו של המאבטח ישתנה

בשבוע שעבר נחשפה התכנית של משרד החינוך והמשרד לביטחון פנים, שמטרתה להתמודד עם האלימות הגואה בבתי הספר. לצד הכנסת מצלמות האבטחה, מתוכנן להשתנות גם תפקידו של המאבטח.

המשטרה תכשיר את המאבטחים, בעיקר בוגרי שירות קרבי, לסמכויות נוספות והם ישמרו לא רק בכניסה אלא גם מפני קרבות בפנים המוסדות. בין היתר תינתן להם הזכות להתערב בקטטות תלמידים ולערוך חיפוש בתיקיהם.