הכירו: "מפת האיומים" על שנת הלימודים

לכאורה אין חדשות באיומים לפני שנת הלימודים. שבוע ימים לפני תחילתם עדיין לא ברור אם כל בתי הספר יפתחו שעריהם, ואם כל המורים יתיצבו בכיתות

ההורים עדיין מנסים למצוא סידור לילדים עבור הימים האחרונים של החופש הגדול, אך נראה כעת שמלבד חודש אוגוסט, ייתכן שחלק מהם יצטרכו למצוא פיתרונות נוספים לימים הראשונים של חודש ספטמבר. שבוע לפי תחילת הלימודים, ארגונים שונים מאיימים על פתיחת השנה, והפיתרונות לא נראים בהכרח באופק.

רוצים לקבל עוד עדכונים על השיבושים במערכת החינוך? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

איום אחד מגיע מכיוון ארגוני הנשים שמאיימים להשבית את מעונות היום. הסיבה להשבתה נעוצה לדבריהם בשכר המטפלות אותו הם מכנים שערורייתי, וגם בבטיחות המבנים שבהם הן עובדות.

אל ארגוני הנשים מצטרפות הרשויות המקומיות שמבקשות מהמדינה יותר תקציבי חינוך. לדברי הגורמים ברשויות המקומיות, חוסר התקצוב יוצר נטל גדול על תקציבי הרשויות, שגם כך לא נמצאים בעודף. ברשויות מאיימים לשבש את האבטחה בבתי הספר, את עבודת הסייעות בגנים, ואת שירותי הניקיון והמזכירות. למרות שלכאורה מדובר בשירותים נלווים - אין אפשרות לקיים בלעדיהם את הלימודים לאורך זמן.

ושחקן נוסף ב"מפת האיומים" הם ארגון המורים העל יסודיים, שלא הגיעו להסכם קיבוצי עם משרדי החינוך והאוצר. הארגון מאיים שאם לא יתחיל משא ומתן בקרוב, הם ישבשו את הלימודים. גם כאן, לא מדברים על השבתה כוללת, אלא על שיבוש, והכוונה היא שבכל יום יחלו בערים שונות את הלימודים בשעה אחרת בערים שונות.