בדרך לפשרה בעמנואל: בית ספר פרטי ייפתח ביישוב

משרד החינוך הגיש היום את תשובתו לבית המשפט העליון ואישר את פתיחתו של מוסד חינוכי עצמאי, שלא יהיה מתוקצב מהמדינה. המשמעות: היענות לבקשת ההורים, שבנותיהן היו מעורבות בפרשת האפלייה הקשה

סוף לפרשת עמנואל? משרד החינוך הודיע היום לבית המשפט העליון על החלטתו לאשר את פתיחת מוסד חינוכי עצמאי ופטור לבנות בעמנואל, במטרה לשים סוף לפרשת האפלייה של הבנות ממוצא ספרדי ביישוב. בהודעה שהוגשה לבית המשפט באמצעות פרקליטות המדינה, צוין כי המוסד יפעל ללא תקצוב המדינה.

עוד הודגש, כי בשיקולים לאפשר פתיחת מוסד פטור נלקחה בחשבון גם העובדה, כי היישוב מרוחק מיישובים אחרים, וכי הסעת תלמידים אל מחוץ ליישוב כרוכה בסיכונים בטיחותיים וביטחוניים. עם זאת, הדגיש משרד החינוך כי איסור האפליה יחול גם על המוסד שיוקם. "כל תלמידה שתעמוד בתקנון מוסד הפטור שיוקם, תוכל להתקבל למוסד", נכתב בהודעה.

המשמעות: היענות לבקשות ההורים

עד כה לא דן משרד החינוך בנושא, מאחר שהיה מדובר בתקופת הלימודים, וגם בשל העובדה שההורים במוסד החינוכי בעמנואל הפרו מעשית את חוק לימוד חובה, בכך שאסרו על בנותיהם להתייצב ללימודים בבית הספר.

"בבחינת הבקשה ניתן משקל לרצונם של ההורים מבקשי הבקשה לחנך את בנותיהם במסגרת חינוכית קהילתית דתית חסידית, בעלת הנהגה רוחנית אחרת ומאפיינים ייחודיים ומחמירים מן הנהוג בבית הספר הקיים", הודיע משרד החינוך. "בית הספר "בית יעקב" בעמנואל ימשיך לפעול על ידי רשת החינוך העצמאי".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק