ארגון המורים מאיים: שנה סוערת ומלאת שיבושים

8 ימים נותרו לחזרה ללימודים וארגון המורים מאיים בשנה סוערת ומלאת שיבושים. יו"ר הארגון רן ארז אמר בשיחה עם גלובס כי הוא דורש התקדמות משמעותית בשיחות על הסכם שכר קיבוצי חדש. מי שיסבול מכך יהיו תלמידי התיכון וחטיבות הביניים המשוייכים לארגון המורים

הימים האחרונים של חודש אוגוסט מתאפיינים בטמפרטורות גבוהות, לחות בלתי אפשרית וגם איומים בלתי פוסקים בשביתות, עיצומים ושיבושים במהלך שנת הלימודים המתרגשת עלינו.

שנת הלימודים הקרובה אינה שונה. יו"ר ארגון המורים העל יסודיים רן ארז מאיים הערב בשיחה שערך עם "גלובס": "יכולה להיות שנה סוערת עם הרבה שיבושים אם לא תושג התקדמות משמעותית בשיחות על הסכם קיבוצי חדש".

לדברי ארז, "מה שיהיה ב-1 בספטמבר אינו חשוב, משום שהשנה ארוכה ושיבושים לא חייבים להיות דווקא בפתיחתה", ובכך רמז כי לאורך השנה צפויים שיבושים.

ביה"ד לעבודה למורים: אתם לא יכולים לשבות

רק אתמול קיבל בית הדין הארצי לעבודה את בקשת המדינה, והוציא צו מניעה המורה לארגון המורים "לחדול מנקיטת צעדים ארגוניים". זאת לאחר שבארגון איימו לשבות בעקבות מה שהם מכנים, "הפרות במסגרת הסכם 'אופק חדש'". ארז אמר היום כי אמנם אסור לשבות במסגרת אופק חדש, אך אין מניעה לשבות תחת מניעים אחרים.

ממשרד החינוך נמסר אתמול, כי "זאת הקביעה השיפוטית המפורשת השלישית לפיה, ההסכם הקיבוצי בדבר 'אופק חדש' הוא ההסכם המחייב לגבי כלל עובדי ההוראה בחטיבות הביניים. יש לקוות שארגון המורים יכבד את פסיקת בית הדין הארצי לעבודה".

גם הרשויות המקומיות מאיימות בהשבתה

ראשי הרשויות המקומיות נפגשו אתמול עם שר הפנים אלי ישי ואמרו לו - כיוון שהמדינה לא משתתפת מספיק בתקציבי החינוך, אנחנו נשבש את הלימודים החל ב-1 בספטמבר.

מה הם בעצם יכולים לשבש? מדובר על סייעות לגננות, שירותי אבטחה, הסעות תלמידים, שירותי ניקיון וגם מזכירות בבתי הספר. המשמעות היא שיבוש חמור, עד כדי אי פתיחה של מוסדות החינוך. גני הילדים לא יכולים לעבוד בלי סייעות ובתי ספר בלי מאבטחים זו גם בעיה גדולה.

לחדשות 2 נאמר כי בשבוע הקרוב לא יהיה משא ומתן בנושא, לכן עד הודעה חדשה - מדובר בשיבושים ודאיים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק