שיבושים צפויים בפתיחת שנת הלימודים

9 ימים לחזרה ללימודים: ראשי הרשויות המקומיות מאיימים היום בתום פגישה עם שר הפנים, שישבשו את פתיחת שנת הלימודים הקרובה מפני שהמדינה לא משתתפת מספיק בתקציבי החינוך. בין השיבושים: אין סייעות, מאבטחים ושירותי ניקיון

ושוב - פתיחת שנת הלימודים החדשה עומדת בסימן שאלה. הפעם לא מדובר במורים, אלא ברשויות המקומיות: ראשי הרשויות המקומיות נפגשו היום עם שר הפנים אלי ישי ואמרו לו - מכיוון שהמדינה לא משתתפת מספיק בתקציבי החינוך, אנחנו נשבש את הלימודים החל מה-1 בספטמבר.

מה הם בעצם יכולים לשבש? מדובר על סייעות לגננות, שירותי אבטחה, הסעות תלמידים, שירותי ניקיון וגם מזכירות בבתי הספר. המשמעות היא שיבוש חמור, עד כדי אי פתיחה של מוסדות החינוך. גני הילדים לא יכולים לעבוד בלי סייעות ובתי ספר בלי מאבטחים זו גם בעיה גדולה.

לחדשות 2 נאמר כי בשבוע הקרוב לא יהיה משא ומתן בנושא, לכן עד הודעה חדשה - מדובר בשיבושים ודאיים.

ביה"ד לעבודה למורים: אתם לא יכולים לשבות

רק היום קיבל בית הדין הארצי לעבודה את בקשת המדינה, והוציא צו מניעה המורה לארגון המורים "לחדול מנקיטת צעדים ארגוניים". זאת לאחר שבארגון איימו לשבות בעקבות מה שהם מכנים, "הפרות במסגרת הסכם 'אופק חדש'".

ממשרד החינוך נמסר מוקדם יותר כי, "זאת הקביעה השיפוטית המפורשת השלישית לפיה, ההסכם הקיבוצי בדבר 'אופק חדש' הוא ההסכם המחייב לגבי כלל עובדי ההוראה בחטיבות הביניים. יש לקוות שארגון המורים יכבד את פסיקת בית הדין הארצי לעבודה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק