"אם תרצו": לא לתרום לאוניברסיטאות שמאלניות

האם אוניברסיטאות שבהן רוב המרצים הם בעלי דעות שמאלניות יפסיקו לקבל תרומות? כך לפחות מקווים בתנועת "אם תרצו", שמגייסת את כל כוחותיה כדי לאזן את דעות המרצים במוסדות האקדמיים. במכתב שנשלח לנשיאת אוניברסיטת בן גוריון הם מאיימים לפעול להברחת התורמים, שבהם תלוי המוסד האקדמי להמשך פעילותו

המאבק של תנועת "אם תרצו" במרצים בעלי דעות שמאלניות עולה מדרגה. במכתב שנשלח לנשיאת אוניברסיטת בן-גוריון פרופ' רבקה כרמי הם מאיימים כי אם לא תאבק במרצים השמאלנים, הם יפעלו בארץ ובחו"ל כדי לטרפד תרומות למוסד הלימודי.

התנועה החדשה מנהלת מזה זמן קמפיין נגד מה שהיא מגדירה כ"הטיה אנטי ציונית באקדמיה". "התרומות ישוחררו לאוניברסיטה רק לאחר שיוכח כי אותה הטיה בסגל האוניברסיטה ובתוכניות הלימוד תוקנה", מאיימים במכתב.

"נבקש מכל התורמים להעביר את תרומתם לחשבון נאמנות. הכספים ישוחררו רק לאחר שיוכח עובדתית שההטיה המגמתית תוקנה ", טוענים בארגון. "יש תורמים, לא אחד ולא שניים, שהדברים כבר הועברו לידיעתם. זו רק ההתחלה". מוסיפים בארגון.

117 מרצים בכירים: לבדוק את טענות "אם תרצו"

המכתב שנשלח אמש מקציב לאוניברסיטה 30 יום להיענות לדרישותיו, אולם כל ראשי המוסדות הלימודים אקדמאים הגיבו אתמול בקו אחיד. "אף אוניברסיטה אינה צרכיה להוכיח את אהבת המולדת של הסגל שלה לשום גוף", מסרו בהודעה מטעמם.

עם זאת, גם באקדמיה ניתן למצוא קולות שונים שקוראים דווקא לבדיקת הטענות שעולות מדו"ח "אם תרצו" שעל בסיס נתוניו נשלח מכתב האיום לנשיאת בן גוריון. 117 מרצים בכירים באקדמיה חתמו על מכתב המבקש לחזק את ידיו של שר החינוך גדעון סער בעימותו מול אנשי אקדמיה ישראלים הקוראים לחרם אקדמאי על המדינה. "אנו מפצירים בשר לבדוק את הטענות העולות מד"וח אם תרצו", כתבו המרצים.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק