אלי ישי: אפגש עם שרה נתניהו, אבל ההחלטה לא תשונה

על אף המכתב ששלחה לו רעיית רה"מ, שר הפנים אלי ישי מדגיש בראיון לערוץ החדשות כי "ההחלטה לגירוש ילדי העובדים הזרים עומדת בעינה". ישי הוסיף: "אשמח לשמוע אותה בפגישה, אבל את המדיניות הזו אני לא אוכל לשנות". גם עליזה אולמרט התגייסה למען הילדים, ואמרה: "ההחלטה היא לא נכונה מבחינה ציבורית ותדמיתית"

נמשכת הסערה בעקבות החשיפה בחדשות 2 כי שרה נתניהו שלחה מכתב לשר הפנים אלי ישי בו היא מבקשת ממנו שלא לגרש 400 ילדי עובדים זרי. היום מגיב שר הפנים רשמית לבקשתה של אשת רה"מ, ואומר: "אשמח לפגוש אותה - אך ההחלטה לא תשונה".

"אמרתי לשרה שאני מאד מעריך את הפנייה שלה ומכבד את הבקשה", אמר ישי בראיון לערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט. "יחד עם זאת, יש החלטת ממשלה שאימצה את המלצות הוועדה הבין משרדית. יש לי הרבה כבוד לפועלה של אשת ראש הממשלה, דיברנו גם היום שוב וסיכמנו שניפגש. אשמח לשמוע אותה בפגישה, אבל את המדיניות הזו אני לא אוכל לשנות".

מרחם על הילדים - תוקף את ההורים

שר הפנים שב ותקף את המדיניות בה נוקטת הממשלה בטיפול בבעיית העובדים הזרים. "כל מדינה נאורה בעולם שומרת על הגבולות שלה. במקום לקחת אלפי פקחים שישמרו על הזרים, אפשר להשתמש בכסף הזה לחינוך, לבריאות ועוד נושאים חשובים", אמר ישי.

"ישראל היא מדינת חוק", הדגיש ישי. "הילדים האלה הובאו לפה על ידי הוריהם כתיירים או כעובדים, ואז רוצים להישאר פה בניגוד לחוק". לסיכום, אמר שר הפנים כי הוא מרחם על הילדים אבל אומר להוריהם: "לכו בחזרה לבית שלכם - על מנת שנוכל להגן על האופי הציוני של מדינת ישראל".

עליזה אולמרט: גירוש הילדים לא יפתור את הבעיה

"התגובה של ישי מבקשתה של הגברת נתניהו זאת התנערות, שאפשר אפילו להגדיר אותה כלא מנומסת", כך אמרה אשת רה"מ לשעבר, עליזה אולמרט, לערוץ החדשות. "הגברת נתניהו מצאה לנכון לפעול לשינוי החלטת הממשלה, ואני שמחה שישנם אנשים שמגבים את הפעילות מכל מקור אפשרי".

אולמרט הוסיפה כי ההחלטה לגרש 400 מילדי העובדים הזרים, היא היטפלות לשוליים הרגישים, ולא פתרון אמיתי לבעיית השוהים הבלתי חוקיים, מהגרי העבודה והפליטים שגודשים את ישראל. "זה לא נכון מבחינה ציבורית ותדמיתית, ואני מקווה שההחלטה תשונה". אמרה אולמרט.