החל מהשנה: מהפיכה בבגרות במתמטיקה

משרד החינוך מתכוון לעשות סדר בבחינת הבגרות שמפחידה את בני הנוער בישראל. כבר מהשנה הקרובה יבוטל המיקוד ויצומצם העומס של החומר הלימודי ב-15%

עושים סדר בבגרות (חדשות 2)

בשורות לכל התלמידים החוששים מהבגרות במתמטיקה: במשרד החינוך החליטו לערוך שינויים בבחינה על מנת לנסות ולהרגיע את בני הנוער.

החל משנת הלימודים הקרובה, כך מפרסם הבוקר "ישראל היום", מתכוון משרד החינוך לעשות סדר בבגרות. ראשית יופסק נוהל המיקוד לקראת הבחינה. "הדבר יקטין את רמת ההימורים בבגרות", הסבירה לעיתון מפקחת המתמטיקה חנה פרל. כמו כן כל מבחן יהיה מורכבת משני שאלונים בלבד. הראשון, שעליו ייבחנו תלמידי כיתה י"א, יכלול כ-60% מהחומר. שנה לאחר מכן ייבחנו על השאר.

"כך גם נאפשר לתלמידים בכיתה י' לאורך כל השנה באופן רגוע בלי שיצטרכו להיערך לבגרות כבר בשלב מוקדם", הסבירה פרל. בנוסף, על מנת לעודד את התלמידים, נקבע כי מי שניגש לחלק הראשון של הבחינה ברמת 4 או 5 יח"ל ויוותר על החלק השני יזכה אוטומטית בהכרה בבגרות בשלוש יחידות לימוד.

"לא הורדנו את הרמה במאומה", מדגישה המפקח. במקום מיקוד נצמצם את עומס החומר הלימודי ב-15% באופן קבוע, אבל בלי להוריד את נושאים שלמים - אלא רק את ההעמקה שלהם".