רגע לפני הגיוס לצה"ל: רוברט יגורש מהארץ

400 ילדי עובדים זרים, שאינם עונים על הקריטריונים שאישרה היום הממשלה, יגורשו בקרוב מהארץ. אחד מהם הוא רוברט בורנשטיין, בן לאב יהודי שסיים את לימודיו בבית הספר התיכון רוגוזין ביאליק בתל אביב, אך לא יתגייס לצבא. "זה הבית שלי", הוא אומר בצער

כבר 11 שנים שרוברט בורנשטיין חי בישראל. הוא סיים את לימודיו כאן, רכש חברים וחלם לשרת בגולני. עכשיו בעקבות החלטת הממשלה לגרש 400 ילדים עובדי זרים שאינם עומדים בקריטריונים, רוברט ייאלץ לעזוב את הארץ.

"גדלתי במדינה הזו, חונכתי בה", הוא אומר בהתרגשות. "אני רואה בישראל בית, מקום בו אוכל להמשיך ולהתקדם ולתרום כפי שהיא תרמה לי".

כמו צעירים רבים, גם רוברט נפל בין הכיסאות. אמו היא עובדת זרה שאיתה עלה לארץ ממולדובה, ואביו הוא יהודי שנשאר שם. "כשהגשתי בקשה מתוקף 'חוק השבות' אמרו לי שאבי לא מספיק יהודי, כשרציתי אישור מתוקף של עובד זר ענו לי: 'אביך יהודי'", הוא מציין בתסכול.

למרות ההחלטה, רוברט לא מתכוון הצעיר להרים ידיים. "זה הבית שלי, אף אחד לא מוותר על הבית שלו", הוא מדגיש בנחרצות ופונה בבקשה נרגשת לראש הממשלה ולשרים: תחשבו על זה שוב. מדובר בחיי בני אדם, באנשים שלא שונים מאף אחד אחר".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק