צפו: רומנטיקה בגיל השלישי

בענייני אהבה, אפשר להגיד שחברה המבוגרת היא יותר מנוסה מהאוכלוסיה הצעירה – דבר שעומד לטובתם. אבל בדיור המוגן בירושלים החליטו לחזור אחורה, ולערוך טקסי חתונה חוזרים. החתנים ערכו מסיבות רווקים, והכלות זכו ליום של פינוק. אין גיל לאהבה – הגרסה הירושלמית

מתרגשים גם בגיל 80: חתונות הן ממש לא עניין שבשגרה עבור אלה מאיתנו שנמצאים בגיל השלישי. אך מספר זוגות אוהבים מירושלים החליטו לעשות את הצעד ולעמוד מתחת לחופה. החתונות הללו הן לא פרק ב', ולא סיבוב שני אחרי גירושין, אלא סגירת מעגל של זוגות שהתחתנו לפני 50 שנים, ורוצים לחוות שוב את ההתרגשות והרומנטיקה.

מי שהרימה את הכפפה היו האחראים על התרבות בדיור המוגן בבית הכרם שבירושלים, שארגנו שש חתונות לכבוד ט"ו באב. אחד הזוגות המתחתנים, זכה עוד לנסוע ברכבת ישירה לירושלים, משהו שהיום ניתן רק לחלום עליו. מיכל עצמון הייתה אמורה לעלות יחד עם אביה לרכבת בשנת 54, אבל הוא החמיץ אותה, מיכל פגשה בתחנת הרכבת הישנה בירושלים את בועז - והשאר היסטוריה.

לאחר הכנות מדוקדקות שבהן הכינו עבור הכלות שמלות, תסרוקות ואיפור, הגיע הרגע המאושר. "אני כל כך מתרגש", אמר אחד החתנים, שביקש לנשק את כלתו לפני החופה, היא כמובן לא סירבה. הזוגות המאושרים זכו להתחתן לעיני הבנים והנכדים, וכאשר בעולמנו ישנו חלק גדול מאוד של זוגות שמתגרשים לאחר זמן קצר, יש משהו שמעודד כאשר אנו נתקלים בסיפורי אהבה - שחצו את ה-50.