עמרי כספי מגשים חלומות בכלא אופק

האסירים הקטינים סירבו להאמין כשאמרו להם שבאימון הכדורסל הבא, יצטרף אליהם לא אחר מהישראלי הראשון באן.בי.איי, עמרי כספי. אבל אז הוא הגיע. חוץ ממשחק, הוא גם דיבר איתם על סיפור חייו, הצבת גבולות וגם מטרות

עשרות האסירים הקטינים זכו היום באימון הכדורסל לשחקן חיזוק שעליו לא חלמו. היישר מהאן.בי.איי לכלא "אופק" לנוער - עמרי כספי.

"את האמת, חשבתי שהם משקרים", סיפר לחדשות 2 אחד האסירים. "אין להם זמן להביא כזה שחקן מאוד מכובד, אן.בי.איי, שיבוא לבית כלא. ואז ראיתי באמת שהוא היה פה, והייתי מופתע".

"קודם כל שלום, נעים מאוד, אני עמרי כספי ואני מאוד מאוד שמח ומתרגש להיות פה ולדבר איתכם", פתח כספי את המפגש עם הצעירים הנרגשים.

הישראלי הראשון באן.בי.איי כבר נפגש בשנה האחרונה עם אינספור ארגונים יהודיים, ארגוני צדקה, כדורסלנים צעירים ומה לא. הפעם, הוא בא מיוזמתו להיפגש עם הצד הפחות בהיר של החיים, כזה שמרצה עונש מאסר.

"אני אזכור את המשפט שלו עד שאני אמות"

כוכב הכדורסל המשיך, "באמת, יש לי כבוד גדול, באמת, לבוא ולדבר איתכם, ולספר לכם קצת מהסיפור שלי ובאמת, כל אחד אם הוא ייקח משהו קטן ממה שאני מספר לכם, מדברים שאני חוויתי, ויתורים שאני הייתי צריך לעשות בחיים שלי כדי להצליח או כדי להתקדם, אז זה היה שווה בשבילי ובשבילכם את הכול".

כספי הכין לנערים נאום שבו סיפר את סיפור חייו עד כה. הוא ניסה ללמדם שיעור לחיים, ונראה שאפילו הצליח. "זה החזיר אותי לימים הטובים שלי. לפני שהגעתי לחיים העברייניים, לפני זה הייתי משחק, היו לי חיים נורמטיביים, הייתי בכדורסל ואז פרשתי כי לא הצבתי לעצמי מטרות. כי לא שמתי לעצמי גבול", מספר אחד האסירים. "הוא הביא לעצמו גבול. אני ויתרתי על המטרה שלי. עד שאני אמות אני אזכור את המשפט שלו: 'אני לא ויתרתי על המטרות, אבל ויתרתי על הרבה דברים'".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק