כך ציינו את ט' באב

כמו בכל תשעה באב, גם השנה הגיעו אלפי בני אדם לרחבת הכותל כדי לזכור את חורבן שני בתי המקדש ולקרוא קריאות קינה. ברחבי הארץ ציינו את יום האבל הלאומי בשורת אירועים, הגדול שבהם נערך בת"א תחת הכותרת "הלילה לא לומדים תורה"

העולם היהודי מציין את ט' באב, היום בו על פי המסורת היהודית חרבו שני בתי המקדש. אלפי מתפללים הגיעו הלילה לשריד האחרון מבית המקדש - הכותל המערבי בירושלים, קראו את מגילת איכה והתפללו תפילות קינה על שני בתי המקדש שנחרבו. גם בשעה זו נמצאים אלפים ברחבת הכותל, שממשיכים בתפילות ובקריאות הקינה.

במהלך הלילה עסקו ישראלים רבים בקירוב לבבות בין דתיים וחילוניים, במסגרת הפרויקט "הלילה לא לומדים תורה". מי שהוביל את הפרויקט הוא הרב מיכאל מליכיאור, שהוביל את המפגש בת"א, שמקומות רבים בה התעלמו מחוק העזר העירוני שמחייב סגירת בתי עינוגים בט' באב.

"זה היה אירוע מאוד משמעותי מבחינתי", אמר הרב מיכאל מלכיאור. "מה שמעודד אותי הוא שישראלים חילונים מתחילים לקחת אחריות על העתיד שלנו כאן, ומבינים שהתוכן היהודי לא נמצא במונופול אצל הדתיים". הרב מלכיאור סיפר כי לאירוע הגיעו מעל לאלף בני אדם, שדנו בקבוצות לימוד ובפאנלים על סוגיות שונות בחברה הישראלית.