הישראלי המכוער עושה בושות ביוון

עשרות נערים יוצאים בחודשי הקיץ כדי לנפוש לפני הגיוס לצה"ל, אך מה שהתחיל כחופשה מועילה בשביל חלק מהם - הסתיים בנזק תדמיתי חמור לישראל. אחרי שטורקיה יצאה ממפת התיירות, מוקד ההתפרעויות עבר ליוון: מספר קבוצות של ישראלים גורשו בשבועות האחרונים מבתי מלון באי איוס לאחר שהשתכרו והתפרעו. פרצופה של המדינה

שגרירים של רצון טוב? לא ממש. עשרות תלמידי תיכון וצעירים לפני גיוס יצאו בשבועות האחרונים לחופשות קיץ מחוץ לגבולות המדינה, אך חצו עוד כמה גבולות בדרך שגרמו נזק תדמיתי חמור למדינת ישראל. אחרי שטורקיה ירדה ממפת התיירות הישראלית, יוון הפכה ליעד פופולרי שמושך אליו לא מעט תיירים צעירים.

במקרה של חלק מהם, החופשה הנעימה הפכה למסע הרס והתפרעות בבתי המלון, שמלבד הפגיעה בתדמית של התייר הישראלי פוגעות גם ברכוש של בעלי המלון. העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח על שלוש קבוצות שגורשו ממלונות באי איוס בשלושת השבועות האחרונים לאחר שהשתכרו והתפרעו במלונות שבהם שהו.

על פי הדיווח, הקבוצה שגורשה שלשום הגיעה למלון "הומר אין", שם הם השתכרו, לקחו את מטפי כיבוי האש של המלון והחלו להשתולל ולפזר את החומר שבהם בכל המלון. כשהתבקשו לשלם על הנזק שגרמו, הם סירבו והחלו לקלל את צוות העובדים.

קונסול ישראל באתונה: הצעירים עושים בושות

רק לאחר שהגיע למלון נציג של חברת הנסיעות, חמשת הנערים הירושלמים הסכימו להתפנות למלון אחר בשם "מארה מונטנה", אלא שגם בו הם התפרעו והשחיתו מגבות ששייכות למלון. בהתערבות נוספת של נציג החברה הם הועברו למלון שלישי. הסוכן הופתע גם מתגובת הורי אחד הילדים, שבחרו לצדד בהתנהגותו תוך שהם מציינים כי מדובר בעלילה. יתר ההורים הסכימו שמדובר בהתנהגות בעייתית ואחד מהם אף הסכים לשלם את הנזק.

מי שנותר להתמודד עם הנזק התדמיתי הוא קונסול ישראל באתונה, שמדווח על פגיעה חמורה ביחסים עם בעלי המלונות. לדבריו, שני המלונות שסילקו ישראלים אתמול, הודיעו כי לא יארחו יותר צעירים ישראלים. "אנחנו יודעים שישראלים מגיעים שיכורים כלוט לטיסות חזרה לארץ, מקיאים ולעתים אף מאבדים את ההכרה. יש לנו גם תלונות משדה התעופה בסנטוריני על הבושות שהצעירים הישראלים עושים", אמר הקונסול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק