כמה באמת עולה חינוך חינם?

על פי טבלת התשלומים שהוצגה בכנסת, צפויים ההורים להוציא מכיסם עוד מאות שקלים בשנה. הסיבה: טיולי השל"ח וידיעת הארץ. יו"ר ועדת החינוך של הכנסת ח"כ אורלב כבר יוזם הצעה לפיה הנטל על מימון התשלומים יהיה על כלל האזרחים במדינה

יקר לחזור לבית הספר (חדשות 2)

שנת הלימודים תיפתח רק בספטמבר אך ההכנות לקראתה בעיצומן. על פי טבלת תשלומי ההורים המוצגת מדי שנה בכנסת, יצטרכו הורי התלמידים בשנת הלימודים תשע"א לשלם יותר לבתי הספר. הסיבות העיקריות לכך הן התשלום עבור טיולי השל"ח וידיעת הארץ.

בשנים הקודמות משרד החינוך לא גבה תשלום עבור טיולים אלו, אולם כעת ייאלצו ההורים לשלם מכיסם 150 שקלים נוספים עבור כל תלמיד בכיתות ז' עד י"א. בנוסף יתייקרו גם הטיולים השנתיים ומחירם לכיתות י"ב יעלה מ-616 שקלים ל-715 שקלים.

"מימון החינוך הוא משימה כלל לאומית"

ארגוני ההורים והמועצה לשלום הילד מתנגדים לכל העלאה שכזו שלדעתם תעמיק את הפערים בחברה. מולם עומדים המנהלים בבתי הספר שטוענים כי אי אפשר לקיים פעילות חינוכית שוטפת בלעדיהם. בדיקות שונות בעבר העלו שכבר היום קיימות חריגות בגביית תשלומים בכ-70% מבתי הספר במדינה.

יו"ר ועדת החינוך של הכנסת ח"כ זבולון אורלב הביא לאישור הכנסת הצעת חוק לפיה התשלומים ייגבו באמצעות הביטוח הלאומי מכל האזרחים במדינה, גם כאלה שילדיהם אינם לומדים עוד במערכת החינוך. הצעה זו כבר אושרה בקריאה טרומית בכנסת. "יש לראות במימון החינוך משימה כלל לאומית ולא אינטרס צר של הורי התלמידים" אמר אורלב. עוד הוחלט כי תוקם ועדה מצומצמת המשותפת לאוצר ולחינוך שמטרתה לחפש חלופות למימון התשלומים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק