המורה שלא כדאי להתלונן נגדה

אם שחשבה שהמורה של בנה התנהגה בצורה לא נאותה, התלוננה על כך במשרד החינוך. התגובה שקיבלה מהמורה הייתה תביעת לשון הרע ואיומים ממורה אחרת

שיעור במידתיות: אם שחשבה שהמחנכת של בנה התנהגה בצורה לא נאותה, התלוננה על כך במשרד החינוך. התגובה שקיבלה מהמורה הייתה תביעת לשון הרע על סך 100,000 שקלים ואיומים ממורה אחרת.

הסיפור התחיל כשק' הגיעה לבית הספר של בנה במרכז הארץ, יום אחרי שאחד התלמידים נפל מהגג של המוסד החינוכי. פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ויועצים מילאו את המוסד החינוכי ונכנסו יחד עם המורים לכיתות כדי להרגיע את הילדים.

ק' הבחינה שהמורה שמלמדת את בנה אינה מעוניינת להיכנס לכיתה בתירוצים שונים. היא חשדה שהמניע של המורה עדתי וקשור לעובדה שהנער שנהרג היה בן העדה האתיופית. "זה הכעיס אותי ועשה לי רע עד בכי", היא מספרת בכאב.

"מי את בכלל? ראיתי אותך מנקה חנות"

ק' סירבה להיכנע לאדישות וכתבה מכתב למנהלת בית הספר, למפקח ולוועד ההורים. "האם יש למורה שנאה כלפי בני העדה האתיופית? האם היא מעוניינת להשפיל את הילדים?", תהתה במכתב. התגובה לא איחרה לבוא בצורת מכתב מטעם עו"ד של המורה ובו דרישה לפיצוי על לשון הרע בסך של 100,000 שקלים.

"ממידע שהגיע למרשתי המכתב לא נוסח על ידך, ואם תאשרי נתון זה, תשקול מרשתי לתבוע גורם זה ולא אותך ישירות", נכתב על ידי עורך הדין. המורות לא הסתפקו בזה, ואחת מהן התקשרה לק' ואיימה עליה. "מי את בכלל שאת תוקפת מורים? אני ראיתי אותך מנקה איזה חנות", נאמר בשיחת הטלפון.

המורה הפוגעת. אילוסטרציה (חדשות 2)
ק' פנתה לועד ההורים וקיבלה מהם תמיכה מלאה. " זה לא יכול להיות שההורים או המורים לא יוכלו להביע את דעתם. לתבוע אמא על 100,000 שקל?", הגיבה בזעם יו"ר ועד ההורים סמדר סלע.

פרקליטה של המורה מסר בתגובה: "מרשתי היא מורה מקצועית ומוערכת ששמה הטוב נפגע כתוצאה מתלונת סרק למפקח משרד החינוך. התלונה גרמה עוגמת נפש רבה למרשתי ולבני משפחתה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק