הדוגמניות הקטינות מגיעות לכנסת

ביום שלישי הקרוב מפלס היופי בכנסת צפוי לעלות: הוועדה לזכויות הילד תדון בהשלכות הסדרה התיעודית "הדוגמניות". "אנחנו צריכים לראות איך אנחנו מפקחים על העסקת דוגמניות קטינות", אמר ח"כ דנון, יו"ר הוועדה, שהבטיח שלדיון יגיעו גם כמה דוגמניות מוכרות. האזינו לשיחה שקיימנו עמו

הסערה בעקבות הסדרה התיעודית "הדוגמניות" מגיעה גם לכנסת. חבר הכנסת דני דנון (ליכוד), העומד בראש הוועדה לזכויות הילד של הכנסת, זימן דיון דחוף בנושא העסקת דוגמניות קטינות.

דנון ביקש לזמן את הכינוס בעקבות שידור "הדוגמניות", שסיפקה לאזרחי ישראל הצצה לעולם שלהן, עולם שאולי נחשב בעיני רבים לזוהר - אך מתברר שלא כך הדבר. הסדרה מציגה את מה שקורה מאחורי הקלעים של חיי הדוגמנות. קטעים ששודרו בפרקים האחרונים הראו כיצד ילדות קטנות הופכות לסמלי מין, דבר שהוועדה וחבריה מתנגדים לו בכל תוקף.

ח"כ דנון מבהיר בצורה חד משמעית כי החובה של המחוקקים היא לפעול למניעת ניצול הילדים בעולם הדוגמנות. "הילדים נדחפים לעולם הזה על ידי הוריהם, והם לא יודעים מה מצפה להם שם, ולא לאחר מכן", אמר דנון בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אנחנו נזמן לדיון דוגמניות שנחשבות "מבוגרות", שיסבירו על הקשיים הרבים שהן חוות".

לדיון שיתקיים ביום שלישי בוועדת הכנסת יזומנו ילדות שעוסקות בדוגמנות יחד עם הוריהן, דוגמניות מפורסמות, נציגי משרדי הממשלה השונים בהם משרד החינוך, המועצה לשלום הילד וגם אנשי ההפקה של הסדרה מחברת "קסטינה תקשורת".

הכנסת נגד "סופר נני"

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק