הכנסת נגד "סופר נני"

הוועדה לזכויות הילד של הכנסת התכנסה הבוקר כדי לדון בנזקים שעלולה לגרום התכנית "סופר נני" לילדים שמשתתפים בה. אל שולחן הוועדה הגיעו תלונות של מספר הורים לילדים שסבלו מהחשיפה בתכנית. יוזמת הדיון ח"כ אורית זוארץ לערוץ החדשות: "נעשה שימוש ציני במצוקות של הילדים במהלך התכנית"

האם החשיפה התקשורתית בתכנית הטלוויזיה "סופר נני" פוגעת בילדים המשתתפים בה? הבוקר התכנסה הוועדה לזכויות הילד של הכנסת כדי לדון בדיוק בנושא הזה.

בלטה בהיעדרה מהדיון - מיכל דליות, "סופר נני" עצמה. דליות סירבה להגיב או להגיע לדיון, וכך גם הפקת התוכנית. ח"כ אורית זוארץ מקדימה היא שיזמה את הדיון בעקבות תלונות שהגיעו אליה מהורי ילדים שהשתתפו בתוכנית. בדיון השתתפו גם מנכ"ל המועצה לשלום הילד יצחק קדמן וכן נציגי הרשות השנייה.

"שימוש ציני במצוקות הילדים"

"נעשה שימוש ציני במצוקות של הילדים במהלך התכנית", אומרת ח"כ זוארץ. "החשיפה התקשורתית מעמידה את הילדים בפני סיטואציות מאוד קשות. אחרי שנחשף במערומיו וכל העולם ראה אותו צועק, בוכה ומשתולל - נאלץ הילד להתמודד עם חבריו, המורים והשכנים", היא מוסיפה.

"יש לנו אחריות להגן על הילדים. בניגוד להורים, הילדים לא עושים בחירה מושכלת להיחשף בפני כל העולם", נאמר בוועדה לזכויות הילד. "לא ברור אם מכינים את הילדים ליום שאחרי התוכנית", הוסיפה ח"כ זוארץ. "צריך לבחון את ההשלכות על הילדים. האם מכינים אותם להשפעות שאחרי התכנית, איך הילד יכול לקבל ולעכל את החשיפה המסיבית הזו".

"אחד מהמקרים שהגיעו אלינו הוא על ילד שכעס, בכה והשתולל במהלך אחד הפרקים", לדברי ח"כ זוארץ. "למחרת הוא הגיע לבית ספר וצריך להתמודד עם המורה, עם החברים לכיתה, זה לא פשוט".

רוצים לקבל עדכון ברגע שהכנסת תחליט מה לעשות עם התכנית של "סופר נני"? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק