אחות מפקדו של שליט: "הוא היה צועד אם היה חי"

באותה פעולה שבה נחטף גלעד שליט לפני 4 שנים, נהרג גם פבל סלוצקר וגם מפקדו של שליט, חנן ברק ז"ל. אחותו של חנן, עטרה, היא היום אחת הפעילות בצעדה הגדולה של המטה למען שליט אומרת: "אחי היה צועד אם היה בחיים"

ממשיכים לצעוד: משפחת שליט, מלווה באלפי צועדים, ממשיכה היום את צעדת המחאה הקוראת לשחרורו של גלעד משבי החמאס. ההערכה היא כי בשלב זה צועדים עם המשפחה כ-5,000 בני אדם, בהם גם אחותו של מי שהיה מפקדו של גלעד שליט ונהרג לפני ארבע שנים באירוע החטיפה בכרם שלום.

עטרה ברק, ששכלה את אחיה חנן ברק ז"ל לפני כארבע שנים, טוענת היום כי יש לעשות הכל כדי לשחררו במהרה. "בתור המפקד של גלעד, אחי היה עושה הכל כדי להחזיר אותו הביתה", היא אומרת. ברק מספרת כי לקחה חלק בצעדה אתמול כדי לחזק את נעם שליט בשם עמותת "אחים שכולים", ומדגישה שגם בתור אחות שכולה בעצמה היא בטוחה שיש לשחרר אסירים כדי להשיב במהרה את גלעד.

"יש להחזיר אותו בכל מחיר", טוענת ברק, "אני חושבת שאין מחיר לחיים. גלעד מוחזק חי בשבי, ואני רוצה להאמין שאם בעלי או מישהו ממשפחתי או חברי היו נופלים בשבי, הממשלה היתה עושה הכל כדי להחזירם בחיים".

בנוסף מתוודה ברק כי היא מרגישה קשר קרוב לסיפור החטיפה: "אחי נפל באותה הפעולה, החיבור שלי לסיפור והצורך נובע מכך שאחי היה המפקד שלו. צעדתי אתמול ואמרתי שאני עושה את העבודה שאחי היה עושה".