חדש: אפליקצית העתקות במבחנים

ארגון המורי מנסה להיאבק בשטף הטכנולוגיה שמאפשר דרכים מתקדמות להעתיק במבחנים. בחוזר מיוחד מטעמו שמתפרסם הבוקר מנחה המשרד את המורים והמנהלים כיצד להיאבק בתופעה. כך, אוסר ארגון המורי על הכנסת איי-פונים או טלפונים סלולארים אחרים שיכולים להכיל כמויות עצומות של חומר כתוב, ומסוגלים לאפשר תקשורת בתוך הכיתה

טכנולוגיה בשירות התלמידים (חדשות 2)

הדור הבא של העתקות במבחנים כבר כאן - האם המורים יעמודו באתגר? אגון המורים מפיץ הבוקר חוזר מיוחד לבתי-הספר בנושא. אנשי ארגון המורים בטוחים ש"עלו" על כל דרכי ההעתקה האפשריות, ומדריכים את המורים כיצד להתגונן.

המהפכה הטכנולוגית לא פסחה על תלמידי ישראל, וממש כמו יחידות העילית של צה"ל הם נעזרים בכל טכנולוגיה אפשרית לביצוע משימתם- הצלחה במבחן. יכול להיות שמדובר בלחץ העצום להצליח, ויכול להיות שזו סתם עצלנות, אבל התלמידים מוכנים להשתמש בכל כלי שברשותם.

שיטה נפוצה היא אוזניית בלוטות' שמוסתרת מתחת לשיער. הטלפון הסלולארי נשאר מחוץ לכיתה או מוסתר בתוך הבגדים, והתלמיד מצליח לשמוע את תשובות המבחן מ"חבר טלפוני" שנמצא מחוץ לכיתה. במקרים קיצוניים אף נמצאו תלמידים שמתקשרים ביניהם בתוך הכיתה באופן זה. ז'אנר הטלפונים כולל גם חיפושים בגוגל באמצעות הסלולארי תוך כדי המבחן ושליחת הודעות טקסט.

שיטות נוספות מהן מזהיר ארגון המורים הן עטים שהדיו שלהם נראה רק באור אולטרה- סגול. כתיבת על נעלים, בגדים, בקבוקי משקה, רהיטים בכיתה ואפילו על התקרה. המורים מנסים להדביק את ההתקדמות הטכנולוגית של התלמידים, אך המרוץ לא נפסק.