מהשנה הבאה: יקוצר החופש לתיכוניסטים לפני בחינות הבגרות

"גזירה" חדשה של משרד החינוך נועדה לשים קץ לתופעת ה"מיני-חופש גדול", הנהוגה לאחר חופשת הפסח: תלמידי התיכון לא שבים ללמוד באופן סדיר ומתכוננים רק לבחינות הבגרות. על פי ההחלטה החדשה, שתיכנס לתוקף בשנה הבאה, יקבלו התלמידים לכל היותר יומיים לפני הבחינה, וילמדו כרגיל בין בחינה לבחינה

פחות זמן ללמוד לבגרות (חדשות 2)

סוף לחופש - בחזרה לכיתות: החל מהשנה הבאה יושם קץ לנוהג הנפוץ לפיו לא שבים תלמידי התיכון לבתי הספר אחרי חופשת הפסח בשל התכוננותם לבחינות הבגרות, ויקבלו לכל היותר יומיים חופשה לפני כל בחינה - כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות". במסגרת חוזר מנכ"ל מיוחד של משרד החינוך שיפורסם היום, בוטל גם הנוהג לפיו יינתן יום חופש נוסף לאחר טיול שנתי.

תלמידי כיתות י'-י"ב ימשיכו ללמוד גם אחרי חופשת הפסח, ברציפות עד ה-15 במאי. מהמועד הזה יתקיימו הלימודים בהתאם ללוח בחינות הבגרות בלבד. עם זאת, תלמידים שלא ניגשים לבחינת בגרות מסויימת - לא ייהנו משני ימי החופשה שמקבלים חבריהם שכן ניגשים לבחינה. בימים שבין הבחינות יהיה על כל התלמידים להגיע לבתי הספר ולהשתתף בשיעורים שנקבעו.

גם את החופש הגדול רוצים "לקצץ"

זאת ועוד, לפי חוזר המנכ"ל החדש, מהשנה הבאה לא יוכלו בתי ספר לשחרר כיתות שלמות לאירועי ספורט במהלך שעות הלימודים. תלמידים בודדים יורשו להישלח לתחרויות, אך רק באישורו של מנהל המחוז.

ה"גזירות" הללו מצטרפות לדיון סוער נוסף שנערך בימים אלה במשרד החינוך, העוסק במבנה הכולל של שנת הלימודים והחופשות. ועדה מיוחדת שהוקמה על ידי שר החינוך גדעון סער, תבחן את האפשרות לקצר את חופשת הקיץ ולהעביר את ימי החופשה שיקוצצו למועדים אחרים. גם הסוגיה הזו מטרידה עד מאוד את התלמידים.

רוצים לקבל לפייסבוק שלכם את כל החדשות על בחינות הבגרות כולל תוצאות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק