אמנון אברמוביץ' זכה בפרס על מקצוענות ומקצועיות

הפרשן הבכיר של חברת החדשות קיבל מאוניברסיטת ת"א פרס הוקרה על מקצוענות ומצוינות בעיתונות הישראלית. בנאומו הצטנע אברמוביץ' ואמר: "אני לא מצטיין, אני עוסק בעיתונות מדאגה למקום וחרדה לעתידו. כמובן שישנה גם אשליה קטנה שאני מצליח להשפיע"

זה לא סוד שאמנון אברמוביץ' הוא אחד הפרשנים הבכירים בישראל, אם לא הבכיר שבהם. אתמול הוא קיבל עוד הוקרה והכרה על עבודתו כאשר קיבל ממכון הרצוג לחקר התקשורת באוניברסיטת ת"א פרס על מצוינות ומקצוענות על שם שלום רוזנפלד ז"ל, עימו עבד בעיתון מעריב.

"אמנון חשף את עצמו לתקשורת לפני כשלושה וחצי עשורים, ולא עשה לעצמו הנחות למרות שהיה במהלך שיקום לאחר פציעה קשה במלחמת יום כיפור", כתבה הוועדה בהחלטתה. "אמנון הוא עיתונאי רעיוני ומקורי, המחבר את הידיעה הבלעדית והחדשנית, יחד עם אמירה נחרצת ונשכנית. חיבור זה, הופך כל יומן חדשות בהשתתפותו - לחוויה".

אברמוביץ': עיתונות היא לא מקצוע

אברמוביץ' לא נראה נרגש מדי כאשר עלה לקבל את הפרס. "יש כאן טעויות בהגדרה שלי", אמר, "אני לא מצטיין ולא מצוין, עיתונות היא לא מקצוע ואני לא יודע כמה כבר נשאר מהעיתונות הישראלית", הוסיף בסרקזם. "כאשר התחלתי לעסוק בעיתונות לפני 35 שנים וסיפרתי על כך לאבי, הוא גיחך ואמר שבזמנו כתבו אחרי שעות העבודה", סיפר.

בהמשך נאומו, העביר אברמוביץ' מעט ביקורת על תרבות היחסים בין העורכים הראשיים ומנכ"לי הערוצים לבין העובדים הבכירים. "כאשר החלטתי לעבור לחברת החדשות וסיפרתי על כך לשלום קיטל, אז המנכ"ל, הוא אמר לי ששכרי יהיה כך וכך. שאלתי אותו אם זה לא יותר מדי", סיפר והעלה חיוך על פני הקהל.

"אז למה בכל זאת עיתונות?", סיכם אברמוביץ', "המניע והמנוע הוא הדאגה לחברה הישראלית, לעתיד המדינה וגם האשליה הקטנה שבכל זאת אתה מצליח להשפיע".