"המורה המדליפה" תושעה לשבועיים

לאחר השימוש שנערך לה אתמול החליטו היום במשרד החינוך להשעות את רחל קדם, המורה שחשודה בהדלפת בחינת הבגרות במתמטיקה, ל-14 יום. במהלך השבועיים הקרובים צפויה קדם להיחקר במשטרה ובמקביל גם לעבור הליך משמעתי בוועדת המשמעת של נציבות שירות המדינה

רחל קדם, המורה החשודה בהדלפת שאלות בחינת הבגרות במתמטיקה, הושעתה היום מתפקידיה כמורה וכמדריכת מתמטיקה של משרד החינוך. ההדחה נעשתה לאחר שאתמול ערך מנכ"ל משרד החינוך שמשון שושני הליך שימוע לקדם.

ההשעיה נכנסה לתוקף עד לתום חקירת המשטרה ולמשך שבועיים. ממשרד החינוך נמסר היום כי במהלך ההשעיה אמורה גם ועדת המשמעות של נציבות שירות המדינה לטפל בנושא הזה. במשרד החינוך הגישו היום תלונה לוועדה, כאשר במהלך השבועיים הקרובים, ובכפוף להחלטת משרד החינוך, יוחלט לגבי עתידה של המורה.

במשרד ביקשו להדגיש כי אין קשר בין החקירה המשטרתית שמתנהלת כעת לבין הפעולות שנוקטים במשרד החינוך עקב הפרה לכאורה של כללי התנהגות משמעתיים מצידה של קדם.

כזכור, קדם חשודה בכך שנעזרה בארז כהן, מרצה בטכניון, בכתיבת השאלות למבחן בניגוד לנהלים שמחייבים סודיות מוחלטת.

כהן העביר את טיוטת המבחן שאותו חיבר עבור קדם לקיריל רוחוביץ', סטודנט שלמד אצלו, וזה על פי החשד מכר את השאלונים לאחרים. בשבוע שעבר מינה שר החינוך גדעון סער את מנכ"ל משרדו לעמוד בראש ועדה שתבדוק את השתלשלות האירועים שהביאו להדלפה, ותפיק לקחים שימנעו הישנות מקרים כאלה בעתיד.

תדהמה ומבוכה במשרד החינוך

"אם ייוודע שהדלפת הבגרויות זה תהליך רב שנים – יש לבטל את ציון הבגרות ולהשתמש בציון המגן", כך אמר בשבוע שעבר לחדשות 2 שמואל אבוהב, שהיה בעבר מנכ"ל משרד החינוך. ציון המגן מרכיב 50% מציון הבגרות הסופי, ולדבריו של אבוהב אם ישנם פערים גדולים בציונים, עולה חשד כי ישנה פגיעה בטוהר הבחינות ולכן יש להשתמש בציון המגן.

תדהמה ומבוכה רבה שוררים מאז חשיפת הפרשה במשרד החינוך. בכירים במשרד התקשו לספק תשובות למחדל שהתגלה וניסו להתחמק מכלי התקשורת. ד"ר חנה פרג, המפקחת על לימודי המתמטיקה במשרד החינוך, סירבה לענות לשאלות העיתונאים, אך הבטיחה כי עניין ההדלפה יטופל.

רוצים לקבל לפייסבוק שלכם את כל החדשות על בחינות הבגרות כולל תוצאות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת הבגרות במתמטיקה - סיקור נרחב:

הבגרות במתטיקה: שלב העצומות

גם בשנה שעברה נגנבה הבגרות במתמטיקה

מיוחד: פתרון בחינת הבגרות במתמטיקה

מורים למתמטיקה: בחינת הבגרות היתה קשה מדי

צפי: קושי בהפצת הבגרות במתמטיקה

חשש: בגרויות נוספות פורסמו בפייסבוק

סערה ברשת בעקבות הדלפת הבגרות במתמטיקה

הדיווח הראשון: הבחינה במתמטיקה הודלפה