צפו: מהומה בהפגנת תמיכה בצה"ל

הסערה סביב פעולת צה"ל אתמול שכחה: חברי תנועת "אם תרצו" הפגינו באוניברסיטה העברית כנגד המחאה הבינלאומית כנגד ישראל. מולם הפגינו פעילי שמאל שהגיעו למקום למחות את אותה פעולה. במקום התפתחה מהומה בין הקבוצות שכללה דחיפות וגידופים קשים

במחאה על הביקורת הבינלאומית והדרישות ממדינות העולם לחקור את השתלטות צה"ל על ספינת המרמרה, התכנסו היום כמה מאות סטודנטים מתנועת "אם תרצו" מחוץ לשערי האוניברסיטה העברית בירושלים. יחד עם חברי התנועה, הגיעו להפגין גם חברי תא לביא, המזוהה עם מפלגת הליכוד.

המפגינים הגיעו מצוידים בדגלי ישראל ובשלטים. קריאת "אל אל ישראל" הנשמעת בעיקר במגרשי הכדורגל, הייתה הקריאה הפופולארית שנשמעה. המפגינים הבהירו כי מטרת המחאה היא להסיר את מסכת הצביעות מפניה של טורקיה, ולמחות על הדה-לגיטימציה הבינלאומית כלפי ישראל בכלל וכלפי צה"ל בפרט.

במהלך ההפגנה התעמתו הסטודנטים מול מספר פעילי שמאל שהגיעו למקום. "אתם מנצלים את האנטישמיות האירופית על מנת לעשות דה-לגיטימציה למדינת היהודים", צעק אחד המפגינים, "תחזרו למערות, אתם גיס חמישי", הוסיף. בתגובה צעק לו אחד מפעילי השמאל כי הוא פאשיסט. מלבד גידופים ומעט דחיפות בין שתי קבוצות המפגינים, ההפגנה עברה ללא מקרים חריגים.