הדלפת הבגרות: היום יותר לפרסום שם החשוד

שבוע לאחר שהתפוצצה פרשת הדלפת בחינת הבגרות במתמטיקה, היום ככל הנראה יותר לפרסום מי עומד מאחורי ההדלפה. לאחר חקירת התלמידים המעורבים עולה כי רק מספר שאלות הועתקו ונמסרו לנבחנים. על פי ההערכות, גורם מתוך משרד החינוך אחראי להדלפה שכמעט והביאה לביטול הבחינה

המשטרה צפויה להתיר היום לפרסום כיצד ומהיכן הודלף שאלון בחינת הבגרות במתמטיקה. חקירת המשטרה החלה לאחר שמורה מסר בצורה אנונימית מידע למפקחת על בחינות הבגרות במשרד החינוך, לפיו תלמידים סיפרו לו כי הבחינה דלפה.

לאחר שהמשטרה איתרה את המורה והתלמידים המעורבים התברר כי לא טופס הבחינה דלף אלא רק כמה שאלות שהועתקו והועברו לתלמידים. על פי ההערכות, ההדלפה נעשתה על ידי גורם הקשור ישירות למערכת החינוך.

רוצים לקבל לפייסבוק שלכם את כל החדשות על בחינות הבגרות כולל תוצאות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מבחן הבגרות שהסעיר את המדינה

בתחילת השבוע נחשף כי מבחן הבגרות במתמטיקה ל-4 יחידות שהתקיים אתמול, הגיע לידיהם של תלמידים לפני מועד הבחינה. עלה החשש כי גם שאלוני בגרות בנושאים אחרים הודלפו לידי תלמידים. בנוסף נבדק אם הבחינות שהודלפו פורסמו בפייסבוק, אך עד כה לא נמצאו לכך ראיות.

מחקירה ראשונית של מקרה עלה, כי טופס הבחינה במתמטיקה הודלף מתוך מרכז הבחינות. על פי הערכה, אחד העובדים במקום הוציא את המבחן בניסיון להרוויח כסף ממכירתו לתלמידים העתידים לגשת למועד הקרוב.

המורה ד' ממרכז הארץ, שפוצץ את הפרשה סיפר, כי לאחר שהבין שברשות אחד מתלמידיו שאלות הבחינה, הוא משוכנע שזהו רק קצה הקרחון של תופעה רחבה. "זה חבר מביא חבר", סיפר ד' בראיון לערוץ 1 והוסיף: "הבחינה יצאה החוצה וזה לא רק השאלון הספציפי הזה".

לדבריו של המורה, התלמיד אשר מסר לו את המידע טען כי גם שאלונים במקצועות אחרים הגיעו לידיהם.

פרשת הבגרות במתמטיקה - סיקור נרחב:

הבגרות במתטיקה: שלב העצומות

גם בשנה שעברה נגנבה הבגרות במתמטיקה

מיוחד: פתרון בחינת הבגרות במתמטיקה

מורים למתמטיקה: בחינת הבגרות היתה קשה מדי

חשש: בגרויות נוספות פורסמו בפייסבוק

סערה ברשת בעקבות הדלפת הבגרות במתמטיקה

הדיווח הראשון: הבחינה במתמטיקה הודלפה