דיווח: המשטרה מצאה מדליפי הבגרות

ערוץ 1 דיווח הערב כי המשטרה הגיעה אל התלמידים שהחזיקו בבחינת הבגרות במתמטיקה שהודלפה. בנוסף חוקרת המשטרה האם הודלפו בגרויות נוספות. אתמול התלוננו התלמידים על בגרות קשה במיוחד בשני שאלונים וקראו לבטל את הבחינה ולהשתמש בציון המגן כציון הבגרות

האם נמצאה התשובה לבעיית הבגרות במתמטיקה? ערוץ 1 דיווח כי המשטרה הגיעה אל התלמידים שברשותם טפסי הבגרות במתמטיקה שהודלפה. בנוסף חוקרת המשטרה את האפשרות שהודלפו טפסים במקצועות נוספים.

רוצים לקבל לפייסבוק שלכם את כל החדשות על בחינות הבגרות כולל תוצאות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילת השבוע נחשף כי מבחן הבגרות במתמטיקה ל-4 יחידות שהתקיים אתמול, הגיע לידיהם של תלמידים לפני מועד הבחינה. עלה החשש כי גם שאלוני בגרות בנושאים אחרים הודלפו לידי תלמידים. בנוסף נבדק אם הבחינות שהודלפו פורסמו בפייסבוק, אך עד כה לא נמצאו לכך ראיות.

מחקירה ראשונית של מקרה עולה, כי טופס הבחינה במתמטיקה הודלף מתוך מרכז הבחינות. על פי הערכה, אחד העובדים במקום הוציא את המבחן בניסיון להרוויח כסף ממכירתו לתלמידים העתידים לגשת למועד הקרוב.

המורה ד' ממרכז הארץ, שפוצץ את הפרשה סיפר, כי לאחר שהבין שברשות אחד מתלמידיו טופס הבחינה, הוא משוכנע שזהו רק קצה הקרחון של תופעה רחבה. "זה חבר מביא חבר", סיפר ד' בראיון לערוץ 1 והוסיף: "הבחינה יצאה החוצה וזה לא רק השאלון הספציפי הזה".

לדבריו של המורה, התלמיד אשר מסר לו את המידע טען כי גם שאלונים במקצועות אחרים הגיעו לידיהם. ממשרד החינוך נמסר כי הם בודקים שמועה לפיה הבחינה שהודלפה במתמטיקה אף פורסמה על ידי תלמידים ברשת החברתית הפופולארית פייסבוק.

"עד כה אמצעי האבטחה הוכיחו את עצמם"

עם התפוצצות הפרשה הגישה המפקחת המרכזת את מקצוע המתמטיקה במשרד החינוך, תלונה למשטרה בעקבות האירוע השערורייתי, ולאחר לבטים רבים הוחלט להדפיס מבחן חדש ולא לדחות את מועד הבחינה. לטענת גורמים במשרד החינוך, תאריך הבגרות לא שונה כדי לא לפגוע בתלמידים הרבים שהתכוננו במשך זמן רב למבחן.

מנכ"ל משרד החינוך, ד"ר שמשון שושני, אמר הבוקר לחדשות 2: "מיד שקיבלנו את ההודעה על זליגה של בחינה פנינו למשטרה והגשנו תלונה. אני מאמין שהמשטרה תחקור ותגיע במהירות למדליף, כי בסך הכל אמצעי האבטחה עד היום הוכיחו את עצמם".

לדבריו, ההחלטה לערוך את הבחינה כמתוכנן היא האפשרות הנכונה ביותר לטעמו. "אותנו מעניין התלמידים שעבדו וטרחו ומתרגשים לקראת המבחן, הם לא צריכים להיפגע", אמר שושני. "היה שאלון כמעט מוכן נוסף, והשאלון הסופי הוכן בעבודת לילה אינטנסיבית אבל לא בחפזה".

פרשת הבגרות במתמטיקה - סיקור נרחב:

הבגרות במתטיקה: שלב העצומות

גם בשנה שעברה נגנבה הבגרות במתמטיקה

מיוחד: פתרון בחינת הבגרות במתמטיקה

מורים למתמטיקה: בחינת הבגרות היתה קשה מדי

צפי: קושי בהפצת הבגרות במתמטיקה

חשש: בגרויות נוספות פורסמו בפייסבוק

סערה ברשת בעקבות הדלפת הבגרות במתמטיקה

הדיווח הראשון: הבחינה במתמטיקה הודלפה