האם הדלפת טופס הבגרות היא מתיחה?

היערכות הבזק לקראת קיום בחינת הבגרות במתמטיקה החלה בעקבות דברים שאמר תלמיד למורתו על כך שטופס הבחינה הודלף לרשת, אך גורמים במשרד החינוך מודים כי אין הוכחה ממשית לדליפת השאלון. מלבד דיווחים שרצו ברשתות החברתיות, טופס הבחינה לא נצפה באף אתר. האם שמועה גרמה לכל הבלגן במערכת החינוך?

גורמים במשרד החינוך נערכים הבוקר לקיים את בחינת הבגרות במתמטיקה בבתי הספר ברחבת הארץ. זאת, לאחר שטופס הבחינה הוחלף ברגע האחרון בגלל שמועות על הדלפת השאלון. אך האם תוכן השאלון אכן הסתובב ברשת או שמדובר בסרן שמועתי? לא ברור.

רוצים לקבל לפייסבוק שלכם את כל החדשות על בחינות הבגרות כולל תוצאות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אין לנו כלים לדעת אם שאלון בחינת הבגרות אכן דלף", הודו אתמול גורמים במשרד החינוך לעיתון "ידיעות אחרונות". לדבריהם, בשלב זה אין כל הוכחה ממשית לדליפה, אבל בעקבות הספק הוחלט להגיש תלונה במשטרה ולהיערך באמצעות שאלונים חלופים כדי לשמור על טוהר הבחינה.

משרד החינוך לא לבד בהערכותיו. על פי העדויות ברשת, השיח סביב שאלות הבחינה תפסו תאוצה רק לאחר הפרסום בכלי התקשורת, ולפניו הנושא הוזכר בדיונים מצומצמים בלבד. יותר מכך, אף אתר לא הציג את השאלון שהודלף כביכול למעט סריקה של טפסים משנים קודמות שעברו עיבוד גרפי לשינוי תאריך הבחינה, כך שייראה שהיא נכתבה לשנה זו.

במקביל לבדיקה של משרד החינוך, נערכת כאמור בדיקה משטרתית שבמסגרתה יאספו מכל בתי הספר את הספחים שבתוכם אוחסנה הבחינה בכספות. השאלונים מגיעים באריזה הרמטית שלא ניתנת לסגירה מחדש לאחר פתיחתה. בצורה זו, מקווים במשטרה לאתר את המקומות שבהן נצפה טופס הבחינה לפני המועד.