קפה ברעננה: אין כניסה לעיוורים

זוג עיוורים, ג'ף ונעמה שאנג, באו הבוקר למסעדת "קופי אנד פרנדס" ברעננה. נעמה נעזרת בכלב נחייה. המלצרים במסעדה סרבו לאפשר להם להיכנס - בגלל הכלב כמובן

בעלי מוגבלויות נדרשים לא פעם למאמץ מיוחד בחיי היום יום. פעולות שנחשבות פשוטות הופכות לכמעט בלתי אפשריות עבורם בגלל מצבם. אך לעתים חוסר הסובלנות מצד החברה מקשה עליהם יותר מכל מכשול פיזי. כך קרה לנעמה שאנג ובעלה שרצו לבלות בבית הקפה "קופי אנד פרנדס" ברעננה.

רוצים לקבל עדכונים על החדשות החמות ביותר? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"המלצרית טענה שאי אפשר לאשר לנו להיכנס בגלל הכלבה כי יש להם הוראות ממשרד הבריאות". סיפרה נעמה בראיון לתכנית "שש". "ניסיתי להסביר שזה מנוגד לחוק במדינת ישראל שאוסר על אפליה של נעזרים בכלבי נחייה. אבל מתברר שקופי אנד פרנדס - לא ממש חברותי".

הנחייה של משרד הבריאות אמנם קובעת שאסור להכניס בעלי חיים לבתי אוכל, אך מתירה להכניס כלבים המשמשים כנחייה לעיוור. "בדיוק את זה ניסיתי להסביר להם, אבל לא הקשיבו", סיפרה נעמה. "זה מאוד משפיל כשאתה עומד בפתח ולא נותנים לך להיכנס ואנשים מסתכלים עליך".

יינון, שישב בבית הקפה באותו הזמן סיפר: "ראינו שנוצרה מהומה בכניסה, וניסינו לברר מה קורה. ההסבר של בעלי המקום היה שהם לא רוצים להפריע לשאר הסועדים. אבל כל הנוכחים במסעדה שמעו את הוויכוח ותוך שתי דקות כולם שילמו את החשבון מהר והסתלקו משם".

מהנהלת בית הקפה נמסר בתגובה: "לא הבנו בהתחלה שמדובר בכלב נחייה. לאחר שהובן שמדובר בבחורה עיוורת עם כלב נחייה ניגשנו להושיב אותה בפנים, אך היא כבר יצאה פגועה. אנחנו מתנצלים מאוד על אי הנעימות ועל אי ההבנה".