שערורייה בבחינת הבגרות באזרחות

ערוץ הכנסת חשף היום כי כחלק מהמיקוד, השמטת חלק מהחומר הלימודי לבגרות, הושמט הפרק שמסביר על עבודת הרשות המחוקקת - הכנסת. ח"כ זבולון אורלב הגיב בזעם על ההחלטה, ואמר כי הצעד הזה משול לעקירה של הלב מאדם חי. מי שוודאי לא מרוצה מההחלטה הוא השר גדעון סער, ששם דגש נרחב על לימודי האזרחות בבתי הספר התיכוניים

לב ליבה של העשייה הדמוקרטית (חדשות 2)

חודשים מעטים לפני גיוסם לצבא, נבחנים תלמידי י"ב בבחינת הבגרות באזרחות. החומר שעליו נבחנים התלמידים כולל בדרך כלל לימודים על יסודות הדמוקרטיה ויתרונותיה, ולימודים מקיפים על הרשויות בישראל: המחוקקת, השופטת והמבצעת. רק שהשנה בבחינת הבגרות, לא ייבחנו התלמידים על הכנסת ותפקידה במשטר בישראל.

רוצים לקבל לפייסבוק שלכם את כל החדשות על בחינות הבגרות כולל תוצאות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יו"ר ועדת החינוך בכנסת, ח"כ זבולון אורלב, שהתארח היום בתכנית "אולפן פתוח" בערוץ הכנסת, זעם על ההחלטה להשמיט את השאלות על הכנסת, כחלק מהמיקוד לבחינה. "לימודי האזרחות בלי פרק הכנסת היא כמו לעקור את הלב מגופו של אדם חי", אמר ח"כ אורלב, "הכנסת היא ליבה הפועם של הדמוקרטיה הישראלית ומערכת החינוך איננה ממלאת את חובתה הדמוקרטית אם לא תכלול את הכנסת בחובת בחינת הבגרות באזרחות".

יש לציין כי שר החינוך גדעון סער, שם דגש נרחב השנה על לימודי האזרחות. השר סייר השנה בבתי ספר רבים ברחבי הארץ ולימד את התלמידים את הפרק שמתייחס לעבודת הכנסת - הרשות המחוקקת. השר כלל לא ידע על השמטת הכנסת מחומר הלימוד.