חשש: בגרויות נוספות פורסמו בפייסבוק

משרד החינוך בודק חשד לפיו מבחני בגרות במקצועות נוספים הודלפו לידי תלמידים ופורסמו ברשת החברתית הפופולרית. במקביל ממשיכה המשטרה לחקור מי עומד מאחורי הדלפת טופס המבחן במתמטיקה

האם מבחני בגרויות נוספים הודלפו? לאחר שנחשף אמש כי מבחן הבגרות במתמטיקה ל-4 יחידות שמתקיים מחר, הגיע לידיהם של תלמידים לפני מועד הבחינה, עולה החשש כי גם שאלוני בגרות בנושאים אחרים הודלפו לידי תלמידים. בנוסף נבדק אם הבחינות שהודלפו פורסמו בפייסבוק.

מחקירה ראשונית של מקרה עולה, כי טופס הבחינה במתמטיקה הודלף מתוך מרכז הבחינות. על פי הערכה, אחד העובדים במקום הוציא את המבחן בניסיון להרוויח כסף ממכירתו לתלמידים העתידים לגשת למועד הקרוב.

המורה ד' ממרכז הארץ, שפוצץ את הפרשה סיפר, כי לאחר שהבין שברשות אחד מתלמידיו טופס הבחינה, הוא משוכנע שזהו רק קצה הקרחון של תופעה רחבה. "זה חבר מביא חבר", סיפר ד' בראיון לערוץ 1 והוסיף: "הבחינה יצאה החוצה וזה לא רק השאלון הספציפי הזה".

לדבריו של המורה, התלמיד אשר מסר לו את המידע טען כי גם שאלונים במקצועות אחרים הגיעו לידיהם. ממשרד החינוך נמסר כי הם בודקים שמועה לפיה הבחינה שהודלפה במתמטיקה אף פורסמה על ידי תלמידים ברשת החברתית הפופולארית פייסבוק.

"עד כה אמצעי האבטחה הוכיחו את עצמם"

אמש הגישה המפקחת המרכזת את מקצוע המתמטיקה במשרד החינוך, תלונה למשטרה בעקבות האירוע השערורייתי, ולאחר לבטים רבים הוחלט להדפיס מבחן חדש ולא לדחות את מועד הבחינה. לטענת גורמים במשרד החינוך, תאריך הבגרות לא שונה כדי לא לפגוע בתלמידים הרבים שהתכוננו במשך זמן רב למבחן.

מנכ"ל משרד החינוך, ד"ר שמשון שושני, אמר הבוקר לחדשות 2: "מיד שקיבלנו את ההודעה על זליגה של בחינה פנינו למשטרה והגשנו תלונה. אני מאמין שהמשטרה תחקור ותגיע במהירות למדליף, כי בסך הכל אמצעי האבטחה עד היום הוכיחו את עצמם".

לדבריו, ההחלטה לערוך את הבחינה כמתוכנן היא האפשרות הנכונה ביותר לטעמו. "אותנו מעניין התלמידים שעבדו וטרחו ומתרגשים לקראת המבחן, הם לא צריכים להיפגע", אמר שושני. "היה שאלון כמעט מוכן נוסף, והשאלון הסופי הוכן בעבודת לילה אינטנסיבית אבל לא בחפזה".

כיצד הודלפה הבחינה?

ערוץ 1 פרסם אמש כי בחינת הבגרות במתמטיקה הודלפה. בעקבות כך נוצר החשש כי הבחינה תבוטל ותתקיים במועד אחר. אך הלילה משרד החינוך הודיע כי הבחינה תתקיים כסדרה, רק עם טופס שונה.

השאלה כיצד הודלף המבחן מסקרנת מאוד כיוון שישנו נוהל מיוחד לשמירה על הטפסים בכספות לפני הפצתם לבתי הספר. המשטרה כעת מנסה לבדוק מי הדליף את הטופס הסודי, הנחשב כה אטרקטיבי בעיני תלמידי התיכון.

רוצים לקבל לפייסבוק שלכם את כל החדשות על בחינות הבגרות כולל תוצאות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק