שר החינוך: נבחן קיצור החופש הגדול

בכנס מצב האומה 2010 שנערך היום הודיע גדעון סער: "יש לבחון את מבנה שנת הלימודים והחופשות. לדעתי ניתן להתחיל את שנת הלימודים קודם לכן. הוקמה ועדה שבוחנת נושא זה והתוצאות יוצגו בקרוב"

שר החינוך גדעון סער בוחן אפשרות לקצר את החופש הגדול ולהאריך את שנת הלימודים. כך אמר היום בכנס מצב האומה 2010: " יש לבחון את מבנה שנת הלימודים והחופשות. לדעתי ניתן להתחיל את שנת הלימודים קודם לכן. הוקמה ועדה שבוחנת נושא זה והתוצאות יוצגו בקרוב", אמר.

השר ציין כי ישנן בעיות נוספות שנוגעות לאופי המערכת, שמפוצלת לחמישה זרמים רשמיים ולבתי ספר שאינם משתייכים לאף אחד מחמשת הזרמים. בנוסף אמר השר, כי לא ניתן להתרכז במערכת הרשמית מבלי להתייחס למערכת החרדית והערבית. "יש להתמודד בו זמנית עם מערכות אלו, ולתת פתרונות ייחודיים בכדי להבטיח להם עתיד".

שכר המורים בישראל - זעום

השר דיבר גם על הטכנולוגיות הישנות בהן עובדים בתי הספר - הלוח והגיר. "העלויות של מערכות חינוך בעולם מאמירות, ובעוד עשר שנים לא תהיה מדינה מתועשת שהכיתה בה תהיה לוח עם גיר, אלא תהיינה כיתות חכמות ומחשבים ניידים לכל ילד", וציין שיהיו לכך עלויות.

סער התייחס גם לשכר המורים בישראל לעומת השכר הממוצע של מורים במדינות אחרות החברות במדינות המתועשות - OECD. הנתון מדהים: מורה בישראל מרוויח 40% מהשכר של מורה במדינת OECD.