ראשל"צ: מצעד גאווה? לא אצלנו

כמו בת"א, חיפה, בירושלים ובאילת - חברי הקהילה הגאה ביקשו לקיים מצעד גאווה גם בראשון לציון. למרות שקיבלו את אישור המשטרה לקיים את המצעד ביום שני הקרוב, חברי מועצת העיר החליטו לא לדון בהצעה. "הדעות חלוקות", מסבירים גורמים בעירייה

חברי הקהילה הגאה בראשון לציון רצו להצטרף לרשימת הערים שמקיימות את מצעד הגאווה השנתי למען ההכרה בחברי הקהילה. אלא שחברי מועצת העיר חשבו אחרת, והחליטו להוריד את ההצעה מסדר היום מבלי שדנו בה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את היוזמה הגו ניר בראלי חן לוי, שני צעירים מראשון לציון, באמצעות האינטרנט. "לא נראה לי הגיוני שעיריית ראשון לציון, שיש לה תקציב של מעל מיליארד שקלים מתקשה לממן מצעד כזה. מדובר בהחלטה הומופובית שלא קשורה ללוח זמנים או לבעיות תקציב", אמר רז קינסטליך, חבר מועצת העיר. "אם באמת היו רוצים לשתף פעולה עם קיום המצעד, היו יכולים לרתום את הפקחים של העירייה, ואת הציוד שקיים ממילא בעיר".

"חבל שבשנות האלפיים בוחרים להתנהל כאילו אנחנו בשנות ה-40", הוסיף קינסטליך בראיון לחדשות 2 באינטרנט. "ברור לי לחלוטין שגם אם היינו מחליטים לדחות את קיום המצעד באישור המשטרה - לא היינו מקבלים את הסכמת המועצה".

גורמים שונים בקהילה, הביעו דווקא התנגדות לקיום מצעד נוסף בעיר, סמוך למצעד שצפוי להתקיים בתל אביב הסמוכה בעוד כחודש. "יש כאן קהילה פעילה שחיה בעיר ורוצה להראות את זה באופן עצמאי", הוסיף קינסטליך בתגובה לטענות. "כל אחד רוצה את הייחוד שלו, את העצמאות שלו".

גורמים בעיריית ראשון לציון ציינו כי הדעות בנושא קיום מצעד גאווה כזה, שמייצג את הקהילה ההומו-לסבית חלוקות מאוד בקרב חברי המועצה. חלק מהנציגים מתנגדים באופן עקרוני לקיום מצעד כזה בעיר, וזו הסיבה שככל הנראה הובילה לביטול הדיון בנושא.