המנהל נגד התלמיד: מי הכה את מי?

אם לתלמיד תיכון בבית ספר באשדוד טוענת כי בלהט ויכוח עם בנה המנהל סטר לו ואף חנק אותו. המנהל טוען מנגד: התלמיד תקף אותי, זו הייתה הגנה עצמית. "הוא לא הכחיש שהייתה אלימות, הוא טען להגנה עצמית. אבל זה אבסורד - הם באותו הגיל?", אמרה האם בכעס. במשטרה ינסו לאמת אחת הגרסאות באמצעות מצלמות האבטחה

מי תקף את מי? אם ובנה הגישו תלונה במשטרה נגד מנהל של אחד מבתי הספר התיכוניים בעיר על אלימות שהפעיל המנהל, לכאורה, כנגד התלמיד. מנהל התיכון, הנחשב למנהל מוערך, טוען שזו הייתה הגנה עצמית מאלימות שהפעיל התלמיד כלפיו, והגיש תלונה נגד התלמיד. במשטרה בודקים את שתי הגרסאות.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האם סיפרה כי בנה בן ה-14 הגיע ביום שלישי האחרון לבית הספר בו הוא לומד, ובהפסקה בסביבות השעה 10:00 בנה וחברו שהו בחצר בית הספר, כשחברו הטוב של הבן הלומד איתו באותה הכיתה רכב על אופניים.

לדברי האם, מנהל בית הספר ניגש אל השניים ודרש שיוציאו את האופניים מחוץ לכותלי בית הספר. משסירב החבר לעשות כן, המנהל נתן לו סטירה וחטף בכוח את האופניים, כך לטענת האם. היא הוסיפה כי הילדים הגיעו אל משרד המנהל לבקש את האופניים, אך הוא סירב להחזירם. בלהט הוויכוח עם התלמידים, כך טוענת האם, נתן המנהל סטירה לבנה והחל לחנוק אותו.

"הבן שלי היה בשוק וגם הוא החל להשתולל ולנבל את הפה", אמרה האם לאתר "אשדודנט", והוסיפה: "לאן הגענו? ממתי מותר למנהל להרים יד על תלמיד?" לדבריה, מנהל בית הספר הזמין משטרה ונערך בירור בנוכחות האם, המנהל, מנהל החינוך העל יסודי בעירייה ונציגי המשטרה. מנהל בית ספר טען להגנה עצמית ולאחר הבירור האם ובנה הגישו תלונה במשטרה.

"הוא לא הכחיש שהייתה אלימות, הוא טען להגנה עצמית, אבל זה אבסורדי, הם באותו הגיל? בני הוא בן 14. אנחנו לא מתכוונים לשתוק על המקרה הזה, ונלך עם זה רחוק ככל האפשר. הבן שלי פגוע, הוא מרגיש צודק. לעת עתה לא ילך לבית הספר" אמרה האם בכעס.

המנהל: זו הייתה הגנה עצמית

מנהל התיכון מספר גרסה שונה לאירוע. בבירור שערך משרד החינוך בעניין זה, טען המנהל שהוא זה שהותקף במשרדו על ידי תלמיד בית הספר ולמעשה הוא זה שהתגונן מפניו, והגיש בעצמו תלונה נגד התלמיד. כעת ינסו במשטרה לאמת את אחת הגרסאות, בעזרת מצלמות האבטחה שמותקנות בבית הספר.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מבירור העניין מול מנהל בית הספר עולה גרסה שונה לאירוע, ולפיה המנהל הותקף על ידי התלמיד שנכנס לחדרו. תוך איומים ונאלץ להתגונן מפני תקיפת התלמיד. המנהל זימן את המשטרה, שהגיעה למקום מיידית. מאחר שהוגשו תלונות הדדיות במשטרה, הן על ידי המנהל והן על ידי התלמיד, הנושא נתון כעת בחקירת המשטרה אנו מנועים מלהתייחס לפרטי המקרה ונמתין לתום החקירה. המשרד יפעל בהתאם למסקנות המשטרה בעניין".