כמה תלמידים נכנסים ברכב הסעה אחד?

רבות מהסעות התלמידים צפופות, אבל במועצה האזורית גלבוע דומה שנשבר שיא ישראלי: לפחות 75 ילדים באוטובוס אחד, בדרך לתיכון המקיף. הנהג, שהוא במקרה גם בעל חברת ההסעות, מסיע ומתעלם מהוראות החוק. המועצה: נמצה הדין עם האחראים

זה לא אוטובוס שנוסע בהודו, גם לא ברחובות קהיר. אלא הסעת תלמידים בבית ספר בגלבוע. בדרך מהכפר אל התיכון המקיף האזורי, ילדים קטנים וגדולים, בנים ובנות - פשוט עומדים תוך כדי נסיעה בכביש ראשי. המצב הבלתי אפשרי הזה, תועד במצלמה סלולרית של אחד התלמידים.

לרבים מהם אין מקום. הלחץ והחום עולים בתוך האוטובוס, והסכנה לחיי הילדים ברורה. בהמשך הדרך מגיע סיבוב בכביש המהיר, והדלת בטעות נפתחת תוך כדי נסיעה - כאשר לפחות עשרה ילדים עומדים בסמוך ליציאה.

ההורים והמורים מתריעים מפני אסון

רק כשמגיעים ליעד והילדים יורדים מהאוטובוס, מתברר גודל המחדל: לא עשרה, לא 20, יותר מ-70 תלמידים נכנסו לתוך אוטובוס אחד, שמיועד ל-50 תלמידים בלבד. המורים בבית הספר בכפר מזהירים כבר זמן רב מפני אסון. "זה רק עניין של זמן", הם מתריעים. ההורים מצטרפים לאזהרות.

העניין הוא שהנהג לא הפר את הוראות קבלן ההסעות. במקרה הזה - הנהג הוא גם הבעלים של החברה. תגובת המועצה האזורית גלבוע לכתבה: "הנחיות המועצה חד משמעיות: חל איסור להסיע ילדים בעמידה. הדברים ששודרו חמורים, נמצה את הדין עם האחראים".