מנהלת הגן בבאר שבע: "אין הפרדה גזעית בגן שלנו"

"לא היה ולא נברא", אומרת מנהלת גן הילדים בבאר שבע בו נחשפה הפרדה בין ילדים אתיופים לילדים לבנים. את הדברים היא אומרת על רקע הפגנות של הורי הילדים האתיופים היום נגד התופעה הגזענית שמתרחשת בגן

פרשת הגן שמפריד בין הילדים אתיופים לבין הילדים לבנים ששוהים במהלך היום באותו מתחם נחשפה בחדשות 2 בשבוע שעבר. החלוקה הגזעית הזאת נעשית תחת אפם של מפקחי המדינה שלא עושים דבר לטיפול בתופעה.

אחת הגננות המועסקת בגן הילדים, תועדה במצלמה נסתרת כשהיא אומרות: "מה הפרידו בינהם? הם לא היו ביחד אף פעם". מתוך העדות מתברר כי אותה הפרדה גזעית בין הילדים שקטנים מידי להבין את המתרחש, נמשכת כבר זמן רב.

למרות הדברים האלו, עליזה ביטון, מנהלת הגן בבאר שבע, אמרה היום בתוכנית "שש" עם עודד בן עמי שלא היה ולא נברא ושמעולם לא הייתה בגן הפרדה: "כמעט בכל כיתה במערכת החינוך עליה אני אחראית בבאר שבע, משולבים ילדים עולים בצורה טובה. כולם אהובים וכולם שווים".

עוד אמרה ביטון, כי "לפני שנתיים וחצי פנתה אלינו הנהלת מרכז קליטה לפתוח מעון קליטה שיקלוט עליית ילדים מאתיופיה. השקענו בהם השקעה של מאות אלפי שקלים. פתחנו מבנה כפי שביקשו. בשנה שעברה פנתה אלי קבוצה של הורים אברכים שרצו כיתה נפרדת מהחברה הישראלית החילונית. מתוך הערכה לחברה האתיופית, החלטתי דווקא לשלב אותם באחת הכיתות".

בתגובה, ענה לה עו"ד איציק דסה מעמותת "טבקה": "ההפרדה לא התחילה מאתמול - זה נמשך שלוש שנים. זו הפרדה פיסית וגם הפרדה בתנאים. בבאר שבע אסור שתהיה הפרדה מכל סוג שהוא. ההפרדה ממשיכה גם עכשיו אחרי חשיפת הסיפור - אין שום תיקון".