רק בן 11 וכבר חולם על בגרות במתמטיקה

אביאל בוג בן ה-11 רוצה לגשת לבגרות במתמטיקה בשנה הבאה, אבל משרד החינוך לא בטוח שהוא בשל לכך. אביאל, שכבר לומד מתמטיקה באוניברסיטת בר אילן, משוכנע שבמשרד החינוך טוענים. נתנו לו לפתור משוואה מתמטית לא פשוטה בכלל כדי לבדוק את היכולות שלו - והוא הצליח. אפילו עודד בן עמי נשאר עם פה פעור

גאון מתמטי: אם הכל יתנהל כשורה, ייגש בשנה הבאה אביאל בוג לבחינת הבגרות במתמטיקה, ברמת 5 יחידות. מה מיוחד במידע הזה, אתם שואלים? העובדה שאביאל הוא בן 11 בלבד והתיכון עוד נראה לו רחוק מאוד.

כבר בגן הילדים גילה אביאל שתרגילי המתמטיקה די קטנים עליו. בכיתה א' הוא הגיע להסדר עם המורה שבזמן שבני כיתתו לומדים כמה זה שני תפוחים ועוד שני תפוחים, הוא יתקדם בכוחות עצמו ואף השתתף בשיעורים של כיתה ג', תוך כדי שהוא לומד חומר מתקדם.

כאשר שמע על תכנית המצטיינים במתמטיקה של אוניברסיטת בר אילן החליט שזה בדיוק המקום בשבילו. "מדובר בתכנית לנוער מוכשר במתמטיקה", הוא מסביר. "כבר מסוף כיתה ה' שולחים למבחנים את הילדים המוכשרים בתיאום עם בית הספר ואמא שלי גילתה על התוכנית והחליטה לשלוח אותי", הוא מספר.

"המטרה הסופית של הקורס הזה היא שבשנה הבאה אגש לבגרות במתמטיקה", מסביר אביאל, אבל יש לו בעיה. במשרד החינוך סבורים כי עוד מוקדם מדי לאפשר לאביאל לגשת לבחינת הבגרות. הוא כמובן לא מסכים עם ההחלטה כי לטענתו הוא כבר יודע את החומר.

"לפעמים כשלא נותנים לי ללכת לחברים או לשחק במחשב אני משתעשע עם תרגילי מתמטיקה", מודה אביאל, אבל מסביר שהוא אוהב גם ספורט ולשחק כדורגל וכדורסל עם החברים. ומה לגבי תוכניות לעתיד? "אני אהיה מדען בתחום המדעים המדויקים", הוא אומר בביטחון עצמי רב.