לראשונה: המשטרה אסרה קיום תהלוכה בעיר העתיקה ביום ירושלים

אחד האירועים הסמליים של יום ירושלים לא יתקיים בעיר העתיקה השנה - לראשונה . במשטרה החליטו לאסור על כניסת צועדי "ריקוד הדגלים" לשטחי העיר העתיקה, ובימין זועמים. "הליכוד מחלק את ירושלים", תוקף ח"כ בן-ארי ומאיים לפנות לבג"ץ

אחד הסמלים הגדולים של יום ירושלים הוא "ריקוד הדגלים". אלפי אנשים צועדים ברחבי העיר שחוברה לה יחדיו בשנת 1967, ורוקדים עם דגלי ישראל בכל חלקי הבירה. השנה, לראשונה, תאסור המשטרה על הצועדים לחגוג את יום ירושלים בעיר העתיקה.

כאשר הגיעו מארגני הריקוד אל משטרת המחוז על מנת לקבל את האישור הפורמלי לקיום המצעד, הם התבשרו כי ייאלצו לתכנן את מסלול המצעד והריקודים מחדש. "שער שכם ושער האריות הם מחוץ לתחום עבורכם", אמרו במשטרה והבהירו שעל המצעד לעבור רק דרך שער יפו.

ההחלטה הזו גורמת, כצפוי, לכעס גדול ותגובות נזעמות בקרב ח"כים מהימין. "לא ייתכן שיגידו לנו איפה לרקוד אחרי שאמרו לנו איפה לבנות", תקף ח"כ אורי אריאל. חברו, ח"כ מיכאל בן-ארי,  מאיים לפנות לבג"ץ וטוען כי הליכוד "מחלק את ירושלים".

מהמשטרה נמסר כי לא התקבלה כל הנחיה מהדרג המדיני לגבי מסלול הצעדה, וכי ההחלטה התקבלה לאחר ההתקפות שבוצעו בצעדה בשנה שעברה בחלקה המזרחי של העיר. מחר יערוך מפקד מחוז ירושלים במשטרה דיון בלשכתו, ושם יוחלט איפה יחגגו את יום ירושלים.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק