כך מתעדות מצלמות האבטחה פגיעה במורות

מצלמות האבטחה בבי"ס תיכון בדרום הארץ תיעדו מעשה קונדס שכמעט והסתיים באסון. תלמידים השליכו מגובה רב תיק כבד על אחת המורות וגרמו לה לחבלה קשה. אחרי חודשיים שבה המחנכת לכיתה - אך היא עדיין מפחדת. צפו בתיעוד

אלימות בקרב תלמידים הפכה כבר מזמן לתופעה שחצתה את הגבול האדום, אבל מסתבר שלא רק הנערים סופגים השפלות ומסכנים את חייהם בתוך כתלי בית הספר - אלא גם המורות.

18 בפברואר השנה, אחד מהתיכונים בדרום הארץ. מצלמות האבטחה מתעדות מארב מתוכנן של תלמידים נגד מורות, שרק בנס לא הסתיים בנזק חמור הרבה יותר. בזמן שהמחנכות שוחחו ביניהן, המתינו מספר נערים באחת הקומות הגבוהות יותר לרגע המתאים כדי להוציא לפועל את התעלול שתכננו.

כאשר המורות זזות מעט, הם השליכו תיק כבד ובו ספרים רבים ופגעו בכתפה של אחת מהן. התלמידים אמנם ברחו מהמקום, אבל האירוע החמור תועד במלואו.

"עמדתי ליד המדרגות עם שתי מורות", משחזרת המורה מ', "ופתאום הרגשתי חבטה איומה ביד". כתוצאה מהפגיעה ספגה מ' חבלה חמורה ובמשך תקופה ארוכה התקשתה להזיז את ידה. התלמיד האחראי סולק מבית הספר למספר ימים ושיחות נערכו לתלמידי הכיתה. את מ' זה לא מרשים. "זה פרס עבורו להישאר בבית", היא מסבירה.

בשנים האחרונות נחשפות עוד ועוד עדויות קשות של מורים שספגו אלימות והסיפורים רק הופכים להיות מדאיגים יותר. "זה לא מקרה חד פעמי, זה קורה הרבה", מדגישה מ'. "זו פעם שנייה שנפגעתי אישית השנה". מנגד מבקשים המנהלים לשמור על קשר השתיקה ולא תמיד מדווחים - כדי לשמור על שמו הטוב של המוסד.

מ' עצמה חזרה ללמד אחרי חודשיים של טיפולים כואבים, אך היא עדיין לא יכולה לכתוב על הלוח ונעזרת בתלמידה. ספק אם תצליח אי פעם להתגבר על הטראומה. "אני מפחדת לעבור במסדרונות של בית ספר", היא משתפת. "אם זה היה חלילה נופל לי על הראש, לא יודעת אם הייתי יכולה לשבת כאן עכשיו ולדבר".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק