טרנד: בוק מקצועי כבר בגיל 12

פעם בנות המצווה היו עורכות מסיבת כיתה. היום זה כרוך בהפקה יוקרתית שכוללת גם בוק מקצועי. חמושות במאפרת, סטייליסטית, צלמת מקצועית וערימה של בגדים - הן יוצאות ליום צילום שלא היה מבייש אף דוגמנית מתחילה. מעבר לשאלה האם ראוי לעשות דבר כזה בגיל צעיר כל כך, מדובר בעסק לא זול בכלל

לרוני עדיין אין ואבל עדן ועדי כבר מעבירות לה שיעור חניכה קצר לפני שגם לה יהיה. עוד מעט היא חוגגת בת-מצווה, ולפי מיטב המסורת הגיע הזמן לעשות בוק.

כמה דקות לפני גיל 12 מתחילים הצילומים לבוק וההכנות. אז הנה הצצה לעולמן של בנות כיתה ו' 2010. שלב א' זה האיפור, אחר כך כך מתחילים להחליף בגדים. הצילומים הם לא עניין פשוט ורוני לקחה בשביל זה יום חופש מבית הספר, הצטיידה בחברה טובה, מאפרת, אמא שלא מפסיקה לצלם, צלמת מקצועית וכמובן - סטייליסטית.

דורית פרץ, אמה של רוני מספרת שרוני ממש לא התעניינה במסיבה ולא בשום דבר אחר - "קודם כל בוק". רוני אומרת ש"כולם עושים את זה. כל החברות הכי טובות שכבר היה להן, וגם אלה שעומד להיות להן".

לדברי שיר סלע הסטייליסטית, הבוק הזה הוא החלום של כל ילדה. "שיתנו לה תשומת לב ויסתכלו עליה ויצלמו אותה", היא אומרת. עד לא מזמן בוק היו עושים לבנות העשרה הבוגרות יותר ורק אם הן בתחילת קריירת דוגמנות.

למי יש בוק יפה יותר?

הבנות אומרות בפסקנות שלא מתפתחת תחרות בין הבנות למי יש בוק יפה יותר: "לכל אחת יש את הגוף של עצמה, כל אחת יש לה את הבגדים שלה, את האופי שלה". ולמה הן עושות את זה? "יש הרגשה טובה של עשיתי את זה, יש לי עכשיו אלבום תמונות של פעם".

ומעבר לשאלה האם בוק מתאים לגיל 12, כדאי לציין שזה דבר לגמרי לא זול. אבי הצלם גובה 2,400 שקלים. עידית מתחשבת יותר בהורים והיא מצלמת ב-900 שקל בלבד. לזה תוסיפו את האיפור, הסטיילינג והתספורת - המחיר - לא שווה לכל כיס.