שנת הלימודים הסתיימה? לא בטוח שתעלו כיתה

הנוהל שלפיו ניתן להשאיר תלמיד שנה נוספת כמעט לא מומש בשנים האחרונות, אבל כעת נראה שהוא הולך לחזור ובגדול. יוזמה חדשה במשרד החינוך קוראת להפעיל שוב את האופציה לא להעלות תלמידים כיתה באופן אוטומטי אם לא עמדו בהישגים הנדרשים. הנהגת ההורים בתגובה: מסירים את האחריות מהמורים על חשבון כבודו של הילד

משרד החינוך קורא לבטל את מעבר הכיתה האוטומטי (חדשות 2)

וחוזר חלילה: האפשרות להשאיר תלמידים לשנת לימודים נוספת, כפי שהיה נהוג בעבר, חוזרת להוות אופציה עבור תלמידים חלשים - כך מסתמן ממדיניות שמתגבשת בימים אלה במשרד החינוך, כפי שפורסם הבוקר ב"ישראל היום".

הרעיון הוא לא להעביר תלמידים שסיימו את שנת הלימודים במערכת החינוך בישראל לכיתה העליונה באופן אוטומטי, אם ציוניהם במקצועות הליבה לא מספקים. מעבר להישגים נדרשים, עד היום היה צורך בהסכמה של התלמיד עצמו כדי להשאיר אותו שנה נוספת באותה כיתה - ולכן בעשרים השנים האחרונות היו מקרים בודדים כאלה בישראל.

בכירים במערכת החינוך הסבירו שהשימוש במהלך הזה יכול לסייע למערכת החינוך ולהפחית את הזלזול של התלמידים. לדבריהם, המעבר האוטומטי לכיתה העליונה לא גורם לתלמידים חלשים להתאמץ בלימודים, ולכן אם ייאלצו לחזור על שנה ולהיפרד מחבריהם לספסל הלימודים - התוצאות יהיו טובות יותר.

מול החזית המתגבשת במשרד החינוך, נרקמת גם יוזמה הפוכה של ההורים, שרואים במהלך מעשה משפיל שמסיר את האחריות מהמורים. "מתוך הנחה שבכל הכישולונות התלמיד אשם והמורה צודק - יירמס כבודו של הילד אל מול כבודו של המורה", טוענת יו"ר הנהגת המורים אתי בנימין.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: כי "סוגיית ה'מעבר מכיתה לכיתה' מצוי בבחינה מחודשת. המשרד יפרסם את החלטותיו הסופיות עם תום תהליך הבחינה".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק