שוב: נטורי קרתא מפגינים בצפירה

לא כולם מציינים את יום הזיכרון לחללי צה"ל בדרך המקובלת: מספר חרדים מחסידות 'נטורי קרתא' התאספו ברחוב שבטי ישראל בירושלים, הבעירו פחי אשפה ותלשו דגלי ישראל שנתלו על המכוניות. מדובר בהתפרעות השנייה בתוך יממה של הפלג הקיצוני על רקע ציון יום הזיכרון ויום העצמאות ה-62. צפו בתמונות

אין כבוד: המשטרה עצרה נער חרדי בן 14 בעת ששרף את דגל הלאום בכיכר השבת בשכונת מאה שערים בירושלים - דווקא ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. הקטין נעצר ונלקח להמשך חקירה.

בזמן שמדינת ישראל הרכינה את ראשה והתייחדה עם זכר הנופלים, התפרעו מספר חרדים קיצונים מחסידות "נטורי קרתא" ברחוב שבטי ישראל בבירה. הם הבעירו פחי אשפה, יידו אבנים לעבר כלי רכב חולפים ותלשו את דגלי ישראל.

כוחות של משטרת ירושלים הגיעו למקום, וכעבור זמן קצר השיבו את הסדר לשכונה החרדית. האירוע הבוקר מתרחש מספר שעות אחרי הפגנה סוערת במיוחד שהתקיימה אמש בשכונת מאה שערים בבירה, שבמהלכה שרפו מפגינים את דגלים. 

כ-150 חרדים, חסידי "נטורי קרתא", התאספו אמש בכיכר השבת על המדרכות, הבעירו פחי אשפה והניפו שלטים בגנות המדינה. יממה אחת לפני שישראל מציינת את יום העצמאות ה-62, בתמונות שהגיעו מסוכנות הידיעות חדשות 24 נראה חרדי, ככל הנראה מחסידות "נטורי קרתא", שהצית את דגל המדינה. הוא נעצר על ידי כוחות המשטרה ונלקח לחקירה.

לפני שבועיים: חרדים השחיתו אנדרטה

חמישה חרדים מירושלים, נעצרו לפני כשבועיים על ידי המשטרה בחשד כי עקרו והשליכו את אנדרטת הזיכרון לנפגעי פיגוע התופת בקו 18 בעיר, שאירע בשנת 1996. בתום מרדף אחרי החמישה, הם נתפסו, נעצרו ונלקחו לחקירה.

האירוע התרחש ברחוב יפו בעיר. מספר שוטרים ממשטרת ירושלים זיהו את החמישה מבצעים את המעשה, והחלו לדלוק אחריהם. בתום מרדף קצר, נעצרו החמישה והובאו על ידי השוטרים לתחנה ונחקרו.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק