חידון התנ"ך: רה"מ יבחן את בנו

בערב יום העצמאות, יערך חידון התנ"ך העולמי כמדי שנה. לפי המסורת ראש הממשלה המכהן שואל את המשתתפים בחידון את "שאלת ראש הממשלה", אך מה קורה כאשר בנו של בנימין נתניהו הוא אחד מהמתמודדים ?

אבנר נתניהו משתתף בחידון התנ"ך העולמי (חדשות 2)

 עכשיו זה סופי: ראש הממשלה בנימין נתניהו יקריא השנה את "שאלת ראש הממשלה" בחידון התנ"ך העולמי, וזאת למרות שבנו אבנר לוקח חלק בתחרות. כדי להקפיד על מראית עין הוחלט כי השאלה, שתיכתב כמדי שנה על ידי מחבר החידון נריה פנחס, תועבר לנתניהו במעטפה חתומה רק לאחר תחילת החידון וכאשר כל המתמודדים כבר יושבים על הבמה.

בשבוע הבא, יום העצמאות, יערך חידון התנ"ך העולמי בתיאטרון ירושלים כמדי שנה. לפי המסורת, ראש הממשלה המכהן שואל את המשתתפים בחידון את "שאלת ראש הממשלה", אלא שהפעם בנו של נתניהו הוא אחד המתמודדים.

אבנר נתניהו בן ה-15 זכה בחודש שעבר בתואר חתן חידון התנ"ך של מחוז ירושלים ושל בתי ספר הממלכתיים בישראל, כשהוריו הגאים שרה ובנימין נתניהו עלו לברכו על הבמה. כמו חובבי תנ"ך אחרים, ינסה כעת המתמודד המיוחס לזכות בחידון התנ"ך העולמי.

ראש הממשלה נפגש אתמול עם המשתתפים הצעירים בחידון ואלו הציגו את עצמם אחד אחד בפניו. צחוק ומבוכה נרשמו באולם כאשר אבנר נתניהו נעמד והציג את עצמו בפני אביו כשאר המתמודדים, כאילו היה זר בפניו.