צפו: ברכת הכהנים המסורתית בכותל

יומו השני של חול המועד פסח החל עם ברכת הכהנים המסורתית ברחבת הכותל. אלפי מתפללים הגיעו כדי להשתתף בתפילה שנערכת מדי שנה חול המועד פסח ובסוכות

אלפי מתפללים מרחבי הארץ מילאו הבוקר את רחבת הכותל המערבי לציון ברכת הכהנים המסורתית שנערכת מדי שנה בירושלים. לאחר תפילת השחרית והברכה, התאספו ההמונים לתפילת מוסף. האירוע המיוחד הסתיים בברכת כוהנים של מוסף. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו את האירוע בשידור חי.

בתפילה השתתפו גם הרבנים הראשיים לישראל, הרב שלמה משה עמאר והרב יונה מצגר, שקיבלו את את הקהל הרב שהגיע לכותל לברכת הכהנים, גם זאת כחלק מהמסורת ארוכת השנים.

"הברכה עצמה היא מאוד קצרה , מדובר בסך הכל בשלושה פסוקים, אבל חזרת שליח הציבור היא שמאריכה אותה", סיפר הבוקר בני אייזנר בראיון לערוץ החדשות. "גם אני כהן כמו רובנו, ואני מאושר שזכיתי להשתתף בתפילה".

ברכת כהנים היא ברכה המופיעה בתורה בספר במדבר במסגרת ציווי על הכהנים לברך את בני ישראל. הברכה מורכבת משלושה פסוקים ועל כן נקראת גם "ברכה משולשת". הברכה נערכת במסגרת טקס דתי יהודי הנערך במהלך חזרת שליח הציבור של תפילת העמידה בין ברכת מודים לברכת שים שלום. השם "ברכת כהנים" או נשיאת כפיים, מקורו במנהג הכהנים להשיט את ידיהם כלפי הציבור בעת ברכה זו.

לקראת התפילה ההמונית צפויים להיות עומסי תנועה באזור העיר העתיקה בירושלים עקב אלפי הכהנים מהארץ ומהעולם שיגיעו לעיר. הרחובות יצחק קריב, סולטאן סולימאן, דוד המלך, מעלה השלום וחטיבת ירושלים נסגרו לתנועה עד לסיום התפילה. המבקרים והמתפללים יכולים להשתמש בהסעות שארגנה העירייה מאזורי חנייה מרכזיים בעיר לאזור הכותל ללא תשלום.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק