מי צריך אטלס שיש את גוגל?

לכל אחד מאיתנו הגדרה שונה ושימוש שונה בגוגל, אבל השימוש הנוכחי שעושים בו במשרד החינוך הוא ללא כל ספק פריצת דרך בעולם הבית-ספרי. כיאה לשנות ה-2000, יחליף גוגל בבחינת הבגרות הקרובה בגיאוגרפיה את האטלס. במשרד החינוך גאים בפיתוח החדש ומספרים כי בעולם כבר מתעניינים. בהצלחה לנבחנים

ענקית האינטרנט גוגל היא כבר מזמן הרבה מעבר למנוע חיפוש. גוגל השיקה לאחרונה את דפדפן האינטרנט שלה - הכרום, את הרשת החברתית שלה "באזז", ואולי בקרוב בעקבות משרד החינוך הישראלי תשיק גם את בית הספר התיכון האינטרנטי הראשון?

בבחינת הבגרות הקרובה בגיאוגרפיה, חלק מהתלמידים יחליפו את האטלסים העבים במסכי המחשב הדקים וישתמשו בתוכנת גוגל earth, בה יש גישה נרחבת למפות ולצילומי לווין מרחבי העולם. העיתון ידיעות אחרונות מדווח הבוקר כי ישראל הנהיגה צעד מרחיק לכת בתחום החינוך כשאפשרה לחלק מהנבחנים להיבחן בבחינות הבגרות תוך שימוש במחשבים, ועתה חלק מהשאלות בבחינות הבגרות יחייבו שימוש בתוכנה.

כמובן שהקידמה טומנת בחובה לעיתים גם כשלים טכניים, אך בבחינת המתכונת הניסיונית שנערכה עבר המבחן ללא כשלים טכניים וללא תקלות.

"רבים מתעניינים בפיתוח שלנו, ואנחנו נציג אותו בכנס הקרוב של האגודה הגיאוגרפית הבינלאומית", כך אמרה בגאווה דליה פנינג, המפקחת הארצית על מקצוע הגיאוגרפיה במשרד החינוך. "הבחינה מאפשרת לתלמידים שימוש במפות המשלבות סיוע של אנימציות, ולהגיע בקלות יתר לאזורים עליהם הוא נבחן", סיכמה.